Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3787
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakazane komórki

Środa, 22 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zakazane komórki
Fot. Krzysiek
Nieoficjalny zakaz używania na swoim terenie telefonów komórkowych wprowadziły niektóre placówki oświaty w mieście. Przenośne aparaty mogą narazić na niebezpieczeństwo uczniów i… denerwują nauczycieli.

Tak jest w Szkole Podstawowej nr 11. – Mamy dylemat: z jednej strony telefon komórkowy znacznie ułatwia kontakt ucznia z rodzicami, ale też stanowi pokusę dla złodziei – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor największej podstawówki w mieście. Uczniowie często traktują komórkę jak zabawkę. Wysyłają sobie na lekcjach sms-y, grają w gry, robią zdjęcia i słuchają muzyki. A to irytuje i rozprasza nauczycieli. Dlatego dyrekcja prosi, aby przenośnych telefonów nie przynosić na zajęcia.

– Lepiej się z nimi nie afiszować, wyłączać w czasie lekcji i korzystać tylko wtedy, jeśli jest to konieczne – argumentuje E. Sroka.

Zakaz korzystania z elektronicznych urządzeń wprowadzono także w Gimnazjum nr 4. Tam telefony komórkowe u uczniów są bardzo niemile widziane. Dostępność tego urządzenia sprawiła, że ma je znaczna większość gimnazjalistów.

Podobne, choć niepisane zasady, obowiązują w innych jeleniogórskich szkołach. Pedagodzy i policjanci twierdzą, że to dla bezpieczeństwa uczniów.

– Na Zabobrzu często dochodzi do kradzieży telefonów komórkowych, a ofiarami przestępstw są właśnie dzieci i młodzież – podkreśla komisarz Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.
– Rodzice często kupują drogie aparaty. Młodzi ludzie się nimi chwalą. A to wystarczająca zachęta dla złodzieja – uczula policja.

Co prawda znaczek z przekreślonym symbolem telefonu komórkowego jeszcze w szkołach nie zawisnął, ale ich dyrekcje zastanawiają się nad wprowadzeniem oficjalnego zakazu korzystania z tych urządzeń.

– Na razie obowiązuje on tylko w trakcie testów kompetencji, egzaminów gimnazjalnych oraz matur – dowiedzieliśmy się w wydziale oświaty jeleniogórskiego urzędu miejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
439
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group