Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11391
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakaz wjazdu do Parku Zdrojowego to fikcja?

Poniedziałek, 21 października 2013, 7:35
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2013, 7:43
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zakaz wjazdu do Parku Zdrojowego to fikcja?
Fot. Mea
– Żeby dojechać do Zdrojowego Teatru Animacji czy do kawiarni należy popełnić wykroczenie drogowe – alarmuje mieszkaniec Cieplic. – Bez pisemnej akredytacji nie wolno wjeżdżać do Parku Zdrojowego – informuje Dorota Wiącek, naczelniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Przy wjeździe do parku od strony parkingu PMPoland stoi znak zakazu ruchu w obu kierunkach. Pod nim jest napis: „Nie dotyczy zaopatrzenia podmiotów prowadzących działalność w parku oraz pojazdów służb komunalnych”.

- Wiele osób dojeżdża do teatru lub kawiarni, również aktorzy, czy też pracownicy lokali gastronomicznych. Znak ten powinien zostać zmieniony, by każdy widz lub klient mógł wjechać bezpośrednio pod te obiekty – twierdzi mieszkaniec Cieplic.

Jak poinformowała przedstawicielka teatru, aktorzy byli zatrzymywani przez służby, jednak po wyjaśnieniu, że pracują w teatrze, pozwalano im dojechać do obiektu. W instytucji organizowanych jest wiele imprez m.in. miejskich, na które przyjeżdżają przedstawiciele Urzędu Miasta, oświaty, polityki i różnych jednostek kultury, którzy również parkują pod teatrem, prawdopodobnie nie posiadając pisemnego zezwolenia od miasta.

- Każdy wjeżdża do parku na własną odpowiedzialność i musi liczyć się z konsekwencjami, jeśli nie posiada akredytacji. Osoby, które nie dokonują zaopatrzenia w teatrze, restauracji, czy też w Domku Fińskim i nie pracują w służbach komunalnych muszą uzyskać akredytację na wjazd, dotyczy to również aktorów teatru, urzędników, czy pracowników pozostałych podmiotów prowadzących działalność w Parku Zdrojowym – poinformowała Dorota Wiącek z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
814
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group