Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6519
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zainaugurowali rok akademicki. W Uniwersytecie Ekonomicznym

Czwartek, 6 października 2011, 13:12
Aktualizacja: 15:46
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Zainaugurowali rok akademicki. W Uniwersytecie Ekonomicznym
Fot. Petr
Dzisiaj, 6 października o godzinie 11.00 w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – a ściślej w Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego 2011/2012, która odbyła się dzisiaj w budynku „H” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu WGRiT w Jeleniej Górze uczestniczyli żacy, a także przedstawiciele władz miejskich i tutejsi kandydaci do parlamentu. Do wszystkich gości jak zwykle przemówił rektor uczelni, prof. zw. dr hab. Bogusław Fiedor.

– WGRiT w Jeleniej Górze jest integralną, a przy tym niezwykle ważną częścią Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Częścią, z której jesteśmy bardzo dumni, gdyż jest to jedyny, zamiejscowy wydział w Polsce posiadający pełne uprawnienia akademickie. Dziś otwieramy jubileuszowy, 65 rok akademicki w naszej uczelni; po raz czwarty inaugurujemy rok nie jako akademia, lecz jako uniwersytet – mówił Bogusław Fiedor.

I dodał: – Poprzedni rok akademicki był dla nas rokiem bardzo udanym. Życzę zarówno sobie, jak i wszystkim studentom i każdemu z osobna, by ten był jeszcze lepszy. Szczególne życzenia wszelkiej pomyślności składam studentom pierwszego roku, którzy dopiero zaczynają swoją akademicką przygodę.

Podczas inauguracji roku akademickiego w WGRiT w Jeleniej Górze Bogusław Fiedor mówił również o dotychczasowych osiągnięciach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w sensie ogólnym, o dynamicznym rozwoju uczelni i uniwersyteckiej infrastruktury, projektach na przyszłość itp. Po części oficjalnej przybyłych gości zaproszono na poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group