Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9002
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zagraniczni dziennikarze promują Karkonosze

Piątek, 6 lutego 2015, 7:52
Aktualizacja: 8:08
Autor: Mea
Powiat: Zagraniczni dziennikarze promują  Karkonosze
Fot. Archiwum Powiatu
„Schronisko na każdym szczycie”, „Czar polskich schronisk” i „Wędrówki z Liczyrzepą” – to tytuły pierwszych artykułów, które ukazały się po pobycie w Karkonoszach dziennikarzy z Niemiec i Austrii. Mottem wyprawy było: „Wędrując w śniegowcach przez Karkonosze”.

Trzynastu dziennikarzy z Niemiec i Austrii odwiedziło powiat jeleniogórski, by poznać regionalne atrakcje. Byli to przedstawiciele m.in. „Die Welt” czy „Der Tagesspiegel”, które ukazują się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Goście mieszkali w Szklarskiej Porębie, byli w Strzesze Akademickiej w Karpaczu, zobaczyli też Pałace w Wojanowie, Łomnicy i Staniszowie oraz Muzeum Gerharda Hauptmanna. Wyjazd organizowany był przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz touroperatorem Wiking Reisen. Wycieczka dziennikarzy potwierdziła rosnące zainteresowanie turystów regionem jeleniogórskim i Karkonoszami, nawet na terenie alpejskim.

Artykuły mają ukazywać się sukcesywnie do jesieni tego roku. Pierwsze trzy już powstały: w gazecie „Tagesspiegel” (o tytule „Schronisko na każdym szczycie”), który ukazał się w nakładzie 130 tys. egzemplarzy oraz Reise-Jurnal („Czar polskich schronisk”) i Reise & Urlaub („Wędrówki z Liczyrzepą”), które są wkładkami turystycznymi do gazet „Augsburger allgemeine” w nakładzie 300 tys. egzemplarzy oraz w Main Post Aschaffenburg w nakładzie 200 tys.

Okazuje się, że Karkonosze są konkurencją nawet dla Alp, szczególnie jeśli chodzi o ceny. Dlatego też w powiecie będą gościć kolejne grupy dziennikarzy, ponieważ taka forma promocji przyciąga coraz większą liczbę turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group