Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8573
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagrali na cześć Andrzeja Patlewicza

Czwartek, 11 listopada 2021, 16:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zagrali na cześć Andrzeja Patlewicza
Fot. Tomek Raczyński
W środę (10.11) w Klubie Kwadrat Piotr Rodowicz i przyjaciele zagrali materiał z płyty „Razem na tej ziemi”. Koncert zorganizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury poświęcony był pamięci o Andrzeju Patlewiczu - wieloletniemu koordynatorowi Krokus Jazz Festiwalu czy Ligi Rocka.

Andrzej Patlewicz zmarł w styczniu bieżącego roku, przez wiele lat był związany z JCK, propagował muzykę jazzową i rockową. Jak podkreślają przedstawiciele domu kultury, bardzo im brakuje kolegi Andrzeja...

Na scenie wystąpili: Piotr Rodowicz - kontrabas, Piotr Wrombel – fortepian i Tomasz Grzegorski – saksofon.

W ten sposób chcieliśmy uhonorować wieloletnią pracę, pasję, zaangażowanie Andrzeja. Brakuje nam go jako przyjaciela, ważnego elementu załogi JCK, który animował wiele zdarzeń muzycznych. Na barkach nosił całą sferę działalności jazzowej, rockowej - szukamy cały czas godnego zastępstwa, ale to nie takie łatwe - wyznał Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. - Brakuje nam atmosfery, którą tworzył Andrzej - swoim zaangażowaniem, pasją, ambicją, działaniem pomimo przeciwności - dla Andrzeja nie było rzeczy niemożliwych. Jak trzeba znaleźć artystę, wynegocjować stawkę artysty - potrafił zmniejszyć ją o połowę, a nawet 3/4. Bardzo angażował się w swoją pracę i można było na nim polegać - dodał dyrektor.

Listopadowe Wspomnienia Jazzowe mają wpisać się do kalendarza imprez organizowanych przez JCK.

Coraz więcej osób związanych z muzyką jazzową w Jeleniej Górze odchodzi. To ważny aspekt życia kulturalnego naszego miasta i myślę, że zaduszki jazzowe wrócą i będziemy to organizować co roku, wspominając Andrzeja Patlewicza, ale też Tadeusza "Errolla" Kosińskiego i wielu innych fantastycznych ludzi kultury - zapowiada J. Gromadzki.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group