Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12305
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zagraj w meczu o lepsze jutro ubogich

Poniedziałek, 3 października 2011, 8:30
Aktualizacja: 11:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zagraj w meczu o lepsze jutro ubogich
Fot. Angela
Do 15 października br. można zgłosić się na wolontariusza Szlachetnej Paczki. Stworzą oni drużynę spełniania marzeń ubogich rodziców i ich dzieci. Liderką zespołu w Jeleniej Górze jest Maja Linda–Apanowicz, która zbiera „wolontariuszy – zawodników” do rozegrania meczu w walce z biedą.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Wolontariusze docierają do potrzebujących i stając się ich opiekunami dbają o to, by otrzymali jak najlepszą pomoc.

– Tylko w 2010 roku „Szlachetna Paczka” dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazaliśmy pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Byli z nami jednocześnie Ronaldo i Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów. W tym roku akcja organizowana jest po raz jedenasty – informują organizatorzy.

W tym roku liderką jeleniogórskiego zespołu jest 22-letnia, Maja, która mimo problemów zdrowotnych, chce włączyć się do akcji i pokazać, że każdy może zmieniać świat na lepszy. – Mam już pierwszych wolontariuszy o otwartych sercach i pełnych energii. Potrzebni są kolejni. Czekam na nich, podobnie jak czekają na nich najubożsi. Biednych ludzi z naszego regionu nie brakuje. To będzie „trudny mecz”, ale mam nadzieję, że znajdziemy tylu wolontariuszy, by udało nam się pokonać biedę – mówi Maja.

Do zadań wolontariuszy będą należały wizyty u potrzebujących rodzin i przeprowadzanie ankiet, na podstawie których są one kwalifikowane do pomocy, kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz ma pod opieką od jednej do trzech rodzin), dostarczenie paczek potrzebującym oraz przekazanie darczyńcom relacji.

Do zrealizowania tych zadań potrzebne są: chęć do pracy i dużo pozytywnej energii, łatwości nawiązywania kontaktów, umiejętności racjonalnej oceny sytuacji, samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Jak dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki w Jeleniej Górze? Wystarczy wejść na stronę http://www.wolontariuszpaczki.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
993
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group