Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7349
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

STANISZÓW: Zagra Chopina w Staniszowie

Sobota, 20 marca 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Ania
Dziś o godzinie 19 w Pałacu Staniszów odbędzie się kolejny koncert. Tym razem przed publicznością wystąpi pianistka Magdalena Żuk w repertuarze chopinowskim.

Artystka zaśpiewa i zagra na fortepianie w koncercie pod tytułem „Chopin w Dolinie Pałaców i Ogrodów”. Będzie to już kolejne wydarzenie, które odbywa się w ramach „Muzykaliów Staniszowskich 2010”. Sporą popularnością cieszyły się one również w ubiegłym roku. Dla wielu osób jest to bowiem świetny pomysł na spędzenie romantycznego wieczoru.

Magdalena Żuk ukończyła prestiżową uczelnię The Royal College of Music w Londynie, podyplomowe studia pianistyczne u Kevina Kennera i kompozytorskie (kompozycja filmowa) u Davida Burnand. Uzyskała nagrodę specjalną za kompozycje i wykonanie muzyki i piosenek filmowych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz - jako stypendystka Rządu Francuskiego, – ukończyła pianistyczną klasę mistrzowską u Eugene Indjica w Schola Cantorum w Paryżu.

Artystka reprezentowała nasz kraj podczas Roku Polskiego „Nova Polska 2004” we Francji. Koncertowała w ramach wielu ważnych wydarzeń kulturalnych mi.in. „Festivalu Chopin a Paris”, „Été Musical 2004” w Musée Claude Debussy w Saint-Germain-en-Laye, a także w Chateau de la Petite Malmaison.

W tym roku mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego będą mieli okazję wysłuchać jeszcze wielu koncertów w Pałacu Staniszów. Projekt realizowany jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group