Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5025
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zadymili w kamienicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 grudnia 2007, 20:03
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2007, 14:41
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Patologiczna rodzina o mało nie spaliła wielorodzinnego domu przy ulicy Morcinka. Na szczęście w porę przyjechali strażacy i zapobiegli wybuchowi butli z gazem. Inaczej zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.

Dwie jednostki ratownicze straży pożarnej wyjechały do zgłoszonego pożaru, do którego doszło w środę po godz. 19 przy ul. Morcinka, w byłych wojskowych kamienicach. Na miejscu okazało się, że zadymione jest trzecie piętro budynku.

Przebywający w mieszkaniu domownicy, tj. 25–letnia kobieta, jej 5–letnie dziecko, 52–letnia matka i 75–letni dziadek z powodu lekkiego zatrucia dymem zostali przewiezieni do szpitala.
Dziecko i dziadek pozostali na obserwacji, natomiast matka z córką odmówiły udzielenia im pomocy medycznej. Obie były kompletnie pijane. Córka miała blisko 4 promile alkoholu, a matka blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

– Jak ustalili funkcjonariusze w mieszkaniu tym od dłuższego czasu odłączony był prąd i gaz z powodu nie płacenia przez domowników rachunków. Do zaprószenia ognia doszło najprawdopodobniej od świeczki. W wyniku pożaru spłonęła część pokoju wraz z wyposażeniem. Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji innych mieszkańców tego budynku – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Obecnie policja prowadzi postępowanie w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, za co sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

rymcycymcy 5-12-2007 22:09
Hmmm ...ja tylko z pytankiem. Czy przymiotnik patologiczna, to od słowa Patol ? ;)
~hejo 6-12-2007 7:51
wiec straz nie leniuchowala-jak zawsze!wzieli sie do pracy!brawo!!!
~kazik 6-12-2007 9:40
~hejo dlaczego uważasz że straż leniuch...je jak zawsze co ty możesz wiedzieć o tej pracy jak sie nie znasz to sie nie oddzywaj bo obrażasz innych . Adla sprostowania dla redakcji to tam nie było,, Dwie jednostki ratownicze straży pożarnej" tylko dwa samochody ratowniczo-gaśnicze a jednostka była tylko jedna JRG2 ................POZDRAWIAM
Janeck83 6-12-2007 10:16
Ponoć pożar powstał od świeczki. Popieram kazik i powiem, że w akcji brały udział dwie jednostki ratownicze z JRG PSP nr 2 Jelenia Góra. Hejo straż pożarna nie leniuch...je, a ciężko pracuje, jakbyś nie wiedział. Przejdź się do "jedynki" lub "dwójki", a się przekonasz, że cały czas oni coś robią.
~Tr 6-12-2007 10:53
Mieszkam 3 klatki dalej, rodzinka patologiczna fakt faktem, ale do szpitala zabrano również dziecko które ma jakieś 2-3 lata, dziwie się że opieka społeczna jeszcze nie odebrała im córki która żyje w domu pełnym przeklństw, alkoholu i pornografii... może teraz zajmą się nimi na dobre !!
~lok 6-12-2007 21:10
hejo!! Ty się lecz i sam weź do pracy, a nie komentuj pracę innych, brak mi słów na określenie Twojego d...lizmu!!
~XYZ 6-12-2007 22:29
Mieszam kilka klatek dalej..nie zdziwila mnie zaistaniała sytuacja.. było do przewidzenia, że w przypadku takiej patologii dojdzie do jakiegoś wypadku.. matka z córką wiecznie pod wpływem alko.. ojciec siedzi w więzieniu.. także chwała bogu, że nie stala się gorsza tragedia i dziewczynka jest cała i zdrowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group