Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5801
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zadymili w kamienicy

Środa, 5 grudnia 2007, 20:03
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2007, 14:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zadymili w kamienicy
Fot. TEJO
Patologiczna rodzina o mało nie spaliła wielorodzinnego domu przy ulicy Morcinka. Na szczęście w porę przyjechali strażacy i zapobiegli wybuchowi butli z gazem. Inaczej zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.

Dwie jednostki ratownicze straży pożarnej wyjechały do zgłoszonego pożaru, do którego doszło w środę po godz. 19 przy ul. Morcinka, w byłych wojskowych kamienicach. Na miejscu okazało się, że zadymione jest trzecie piętro budynku.

Przebywający w mieszkaniu domownicy, tj. 25–letnia kobieta, jej 5–letnie dziecko, 52–letnia matka i 75–letni dziadek z powodu lekkiego zatrucia dymem zostali przewiezieni do szpitala.
Dziecko i dziadek pozostali na obserwacji, natomiast matka z córką odmówiły udzielenia im pomocy medycznej. Obie były kompletnie pijane. Córka miała blisko 4 promile alkoholu, a matka blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

– Jak ustalili funkcjonariusze w mieszkaniu tym od dłuższego czasu odłączony był prąd i gaz z powodu nie płacenia przez domowników rachunków. Do zaprószenia ognia doszło najprawdopodobniej od świeczki. W wyniku pożaru spłonęła część pokoju wraz z wyposażeniem. Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji innych mieszkańców tego budynku – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Obecnie policja prowadzi postępowanie w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, za co sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group