Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zadaszą basen przy ulicy Sudeckiej?

Środa, 16 listopada 2011, 9:15
Aktualizacja: 9:15
Autor: UM
JELENIA GÓRA: Zadaszą basen przy ulicy Sudeckiej?
Fot. Angela
Z podsumowania efektów pracy zespołu basenów przy ul. Sudeckiej wynika, że tego lata skorzystało tam z kąpieli blisko 30.000 osób. Przychody z biletów nie zapewniają rentowności placówki. Samorząd rozważa możliwość wydłużenia czasu jej funkcjonowania poprzez zadaszenie jednej z niecek.

Ponad 25 tys. osób wykupiło bilety wstępu, ok. 5.000 skorzystało z bezpłatnych wejść, na mocy uregulowania sprawy między MOS, gospodarzem obiektu, a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dotyczy to głównie dzieci z mniej zamożnych rodzin, spędzających wakacje w mieście.

– To spora grupa ludzi – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta – i potwierdza się tym samym, że takie baseny są potrzebne, choć trzeba zauważyć, że utrzymywanie basenów jest sporym obciążeniem budżetu. Dochód z wpływów za bilety pokrywa raptem koszty nośników energii (wody, prądu, itp.), to jest niespełna 110 tys. zł. Koszty funkcjonowania basenów sięgają kwoty niemal czterokrotnie wyższej, ok. 400 tys.

Oczywiście, nikt nie myśli o zawieszeniu działalności basenów, ale samorząd poszukuje możliwości przedłużenia czasu pracy kąpieliska, co zmieni proporcje rentowności. Popularność basenów zależna jest od specyfiki temperatur, w tym roku sezon kąpieli był zdecydowanie krótszy, niż poprzednio. Zdarzył się dzień, kiedy weszło tam 3.000 osób, niemniej tak ciepłych dni było niewiele.

Próby znalezienia względnie niedrogiego sposobu zadaszenia, bądź okrycia choćby jednej niecki basenu, jakie podejmowane są od początku kadencji, nie dały jeszcze skończonego efektu. Jednak to jedyna droga, by prowadzić racjonalną działalność w tym miejscu. Międzyszkolny Ośrodek Sportu wprawdzie pozyskuje nieco pieniędzy z wynajmu pomieszczeń w kompleksie tego kąpieliska, ale dochody z tego źródła nie równoważą kosztów utrzymania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
140
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group