Zalogowanych: 9

I liga koszykarek: Zadanie wykonane, Gorzów pokonany!

Czwartek, 25 stycznia 2024, 0:18
Aktualizacja: 0:36
Nie zawiodły w środowy wieczór zawodniczki Isands Wichosia Jelenia Góra. Nasze koszykarki pokonały przed własną publicznością rezerwy Enea AZS-u AJP Gorzów Wielkopolski w niezwykle istotnej batalii dla losów dolnych rejonów tabeli rozgrywek grupy B I ligi.

Przed rozpoczęciem tego pojedynku obie ekipy były w tabeli blisko siebie, legitymując się takim samym bilansem punktów. Jeleniogórzanki znajdowały się na dziesiątej pozycji, a gorzowianki były dwunaste. Warto dodać jednak, że rezerwy Enea AZS AJP miały w zapasie jeden pojedynek więcej do rozegrania. Waga spotkania była spora i to początkowo było widać. Przez dobre kilka pierwszych minut na parkiecie toczyła się bardzo wyrównana walka punkt za punkt. Na niespełna 3 minuty przed końcem otwierającej kwarty rywalki wyszły na prowadzenie 15:11. Podopieczne trenera Rafała Sroki w końcu złapały rytm, zdobyły 11 punktów z rzędu, wygrywając odsłonę 22:15. W drugiej ćwiartce w szeregi obu drużyn wkradło się mnóstwo niedokładności, w efekcie kibice byli świadkami niskiego wyniku 9:8 i do przerwy prowadzenia gospodyń 31:23.

Po przerwie nasze koszykarki szybko "zakończyły" jak się okazało większe emocje podczas tego starcia. Reprezentantki Isands Wichosia Jelenia Góra systematycznie zwiększały dystans, wygrywając pewnie kwartę numer trzy i cztery. W efekcie po końcowej syrenie na tablicy wyników było 73:45 dla miejscowych. To trzecia wygrana naszych koszykarek w rozgrywkach grupy B I ligi w sezonie 2023/2024.

Isands Wichoś Jelenia Góra - Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 73:45 (22:15, 9:8, 18:7, 24:15)

Wichoś: Grądzka (25), Jasińska (17), Lipniacka (14), Koc (8), Karaś (8), Haryńska (1), Warsińska, Laps, Prokop, Bielecka.

AZS: Harasimowicz (12), Śmiałek (10), Lebiecka (6), Owczarzak (5), Latos (4), Steblecka (4), Łotarewicz (2), Kara (2), Kowalska, Mochól, Chwalbińska.