Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7042
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaczarowany świat książek

Środa, 21 kwietnia 2010, 8:23
Aktualizacja: 15:31
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Zaczarowany świat książek
Fot. Gabi
W Książnicy Karkonoskiej odbyło się wczoraj spotkanie z gdańską autorką książek dla dzieci– Roksaną Jędrzejewską–Wróbel.

Z wykształcenia jest polonistką, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego. Zanim zaczęła pisać książki współpracowała z miesięcznikiem „Dziecko”. W Jeleniej Górze promowała „Florkę”, „Księżniczkę” oraz „Kamienicę”. Na zaproszenie biblioteki odpowiedzieli uczniowie pierwszej i drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 7.

Autorka rozmawiała z dziećmi m.in. o tym, co daje czytanie książek, czym różnią się książki od gier komputerowych oraz czy dzięki książce można znaleźć inny świat. Pokazała jak działa wyobraźnia i jak jej używać w codziennym życiu. Tłumaczyła dzieciom skąd biorą się pomysły na książki, kim jest pisarz i co może pobudzić go do pisania.

Dzieci bardzo chętnie i żywiołowo brały udział w dyskusji. Pisarka udzielała głosu każdemu dziecku, które chciało powiedzieć coś zebranym. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem z tak niezwykłym gościem. Na koniec można było kupić dowolną książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group