Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3215
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zachęcali młodych do pójścia w kamasze

Wtorek, 5 lutego 2019, 7:31
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2019, 6:02
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zachęcali młodych do pójścia w kamasze
Fot. WKU Bolesławiec
Do tego, aby swój los związać z wojskiem przekonywali młodych ludzi w ostatni weekend przedstawiciele Wojska Polskiego w Szklarskiej Porębie.

Mobilny punkt rekrutacyjno – informacyjny przygotowany przez Wojskową Komendę Uzupełnień z Bolesławca pojawił się w Szklarskiej Porębie, w ramach realizowanego podczas ferii zimowych w pięciu województwach na południu Polski drugiego etapu kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.  

Kampania ma na celu zwiększenie liczebności Wojska Polskiego poprzez przedstawienie realiów wojskowej służby przez samych żołnierzy w bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi i zachęcenie do wstąpienia do wojska. Organizatorzy akcji wskazują zwłaszcza na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

| Termin akcji nie został wybrany przypadkowo – mówi komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bolesławcu ppłk Andrzej Łuka. - W okresie ferii do kurortów narciarskich przybywają młodzi ludzie z wielu stron Polski i poprzez kontakt z osobami, które pełnią służbę wojskową mogą porozmawiać o realiach zawodu żołnierza. W Szklarskiej Porębie nasze działania wspierali żołnierze z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, 31 batalionu radiotechnicznego z Wrocławia oraz podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Dodatkową reklamą kampanii był specjalnie oznakowany samochód z 10 Pułku Samochodowego z Warszawy. W kolejnych tygodniach nasz punkt mobilny będzie gościł w: Świeradowie Zdroju, Karpaczu i Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group