Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10315
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zachęcali do bycia Świętym Mikołajem. Wczoraj pod ratuszem

Sobota, 17 grudnia 2011, 8:43
Aktualizacja: Niedziela, 18 grudnia 2011, 8:11
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Zachęcali do bycia Świętym Mikołajem. Wczoraj pod ratuszem
Fot. Petr
Bezpieczeństwo, edukacja, integracja, zabawa. Zostań z nami Świętym Mikołajem! Te hasła przyświecały wczoraj imprezie dla dzieci i dorosłych, która odbyła się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, i której zwieńczeniem było uroczyste „odpalenie” choinki.

Podczas wczorajszej imprezy pod ratuszem odbyły się m.in. zabawa dla dzieci w rytm muzyki na żywo w wykonaniu zespołu SPOKO, gry edukacyjne, spotkanie z Mikołajem, który wręczył maluchom gwiazdkowe prezenty, uroczyste „odpalenie” choinki – punktualnie o 18.00 przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę, wicemarszałka województwa Jerzego Łużniaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Grodzińskiego, jak również przekazanie Światełka Betlejemskiego. Pomimo złej pogody na buziach dzieci i ich rodziców nie zabrakło uśmiechu. Dobre nastroje dopisały też organizatorom, którzy zadbali o ciepły, świąteczny klimat.

– W ramach imprezy zorganizowanej specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i ich rodzicach wręczyliśmy w sumie 340 paczek mikołajkowych, które udało się przygotować właśnie dzięki Świętym Mikołajom „z wyboru”; młodym ludziom o dobrych sercach, uczniom jeleniogórskich szkół, którzy jako wolontariusze zbierali łakocie i przeróżne świąteczne dary w miejskich hipermarketach – mówił nam wczoraj insp. Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk.

I dodał: – Mikołajów „z wyboru” nie zabrakło także wśród osób dorosłych – przedsiębiorców, którzy wsparli imprezę finansowo. Im również chcielibyśmy serdecznie podziękować. Całość przygotowano z wykorzystaniem środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
580
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Do szkoły dopiero w wieku 12 lat
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group