Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8429
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zabytki i produkty powiatu jeleniogórskiego promowane w Jabloncu nad Nisou

Środa, 28 marca 2012, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: Agrafka
REGION: Zabytki i produkty powiatu jeleniogórskiego promowane w Jabloncu nad Nisou
Fot. Organizator
Kilkudzisięciu wystawców uczestniczyło w targach turystycznych Euroregion Tour 2012, które odwiedziło blisko sześć tysięcy osób. Oferta regionu jeleniogórskiego wzbudzała duże zainteresowanie. Nie zabrakło występów artystycznych.

Od 22 do 24 marca trwały targi Euroregion Tour 2012 w Jabloncu zorganizowane w nowej formule przy pomocy Urzędu Wojewódzkiego z Liberca. W targach wzięli udział wystawcy związani z turystyką, a także promujący produkty regionalne tj. wędliny, kiełbasy, sery, smalec, wiejski chleb, ogórki kiszone, walońska nalewka, drewniane rzeźby, jablonecka biżuteria, wyroby ze szkła, z lnu, a także wielkanocne dekoracje.

Powiat jeleniogórski miał wspólne stoisko wraz z partnerem, jakim są Łużyce Górne i zorganizowany był w ramach projektu „Karkonosze – Łużyce Górne aktywnie przez cztery pory roku”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Stoisko odwiedził burmistrz Jablonca Petr Beitl i wielu innych gości.

- Ponieważ promujemy turystykę aktywną w Karkonoszach zagraniczni turyści szczególnie interesowała Polana Jakuszycka w różnych porach roku, gdyż pytano zarówno o trasy rowerowe, jak i zjazdy narciarskie. Pytano o połączenia autobusowe i kolejowe różnych tras turystycznych np. do Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju, czy Jeleniej Góry – mówi Wiesław Dzierzba ze Starostwa Jeleniogórskiego.

Ofertę turystyczną promowały Zittau, Drezno, Bautzen, nie zabrakło grona wystawców z Czech. - Czesi byli bardzo zainteresowani wycieczkami pieszymi i takimi zabytkami jak m.in. Park Miniatur, kowarskie sztolnie, Dolina Pałaców i Ogrodów. Pytali, czy w okolicy są hotele, restauracje, i czy można zwiedzać te zabytkowe pałace. Zainteresowani byli imprezami kulturalnymi i koncertami plenerowymi. Najczęściej pytano o mapy – dodaje Elżbieta Bojczuk, z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Powiatu Jeleniogórskiego.

Promowana była także kultura walońska, która jest kultywowana w Szklarskiej Porębie, Lwówku Śląskim, a także Złotoryi, gdyż walońskie korzenie sięgają właśnie Karkonoszy. Warto podkreślić, że na jeleniogórskim TourTecu pojawią się Waloni z Belgii i nie tylko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group