Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5416
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabytki i produkty powiatu jeleniogórskiego promowane w Jabloncu nad Nisou

Wiadomości: REGION
Środa, 28 marca 2012, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Kilkudzisięciu wystawców uczestniczyło w targach turystycznych Euroregion Tour 2012, które odwiedziło blisko sześć tysięcy osób. Oferta regionu jeleniogórskiego wzbudzała duże zainteresowanie. Nie zabrakło występów artystycznych.

Od 22 do 24 marca trwały targi Euroregion Tour 2012 w Jabloncu zorganizowane w nowej formule przy pomocy Urzędu Wojewódzkiego z Liberca. W targach wzięli udział wystawcy związani z turystyką, a także promujący produkty regionalne tj. wędliny, kiełbasy, sery, smalec, wiejski chleb, ogórki kiszone, walońska nalewka, drewniane rzeźby, jablonecka biżuteria, wyroby ze szkła, z lnu, a także wielkanocne dekoracje.

Powiat jeleniogórski miał wspólne stoisko wraz z partnerem, jakim są Łużyce Górne i zorganizowany był w ramach projektu „Karkonosze – Łużyce Górne aktywnie przez cztery pory roku”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Stoisko odwiedził burmistrz Jablonca Petr Beitl i wielu innych gości.

- Ponieważ promujemy turystykę aktywną w Karkonoszach zagraniczni turyści szczególnie interesowała Polana Jakuszycka w różnych porach roku, gdyż pytano zarówno o trasy rowerowe, jak i zjazdy narciarskie. Pytano o połączenia autobusowe i kolejowe różnych tras turystycznych np. do Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju, czy Jeleniej Góry – mówi Wiesław Dzierzba ze Starostwa Jeleniogórskiego.

Ofertę turystyczną promowały Zittau, Drezno, Bautzen, nie zabrakło grona wystawców z Czech. - Czesi byli bardzo zainteresowani wycieczkami pieszymi i takimi zabytkami jak m.in. Park Miniatur, kowarskie sztolnie, Dolina Pałaców i Ogrodów. Pytali, czy w okolicy są hotele, restauracje, i czy można zwiedzać te zabytkowe pałace. Zainteresowani byli imprezami kulturalnymi i koncertami plenerowymi. Najczęściej pytano o mapy – dodaje Elżbieta Bojczuk, z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Powiatu Jeleniogórskiego.

Promowana była także kultura walońska, która jest kultywowana w Szklarskiej Porębie, Lwówku Śląskim, a także Złotoryi, gdyż walońskie korzenie sięgają właśnie Karkonoszy. Warto podkreślić, że na jeleniogórskim TourTecu pojawią się Waloni z Belgii i nie tylko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Niggers 28-03-2012 11:17
Zdjęcia jak zwykle porażka ! Chcecie numer do bardziej Ambitnego fotografa ? Szuka pracy..
~j/g 28-03-2012 15:42
do Niggers ,nie przejmuj się jaki fotograf... taka wystawa
~ 28-03-2012 17:40
Jelenia Góra,co promuje jaką turystykę aktywną.
Piipi Jelonkowa 28-03-2012 19:59
~FAJNE ! .. *fotki ! ..szczególnie zdj.nr.02 .. z inf. o rozgrzewającym rumem !
~turysta 29-03-2012 13:50
Szkoda, że na te targi nie dało się dojechać Koleją Izerską, bowiem pierwszy pociąg do Czech ze Szklarskiej Poręby odjeżdża o godz. 11:50 (na miejscu byłoby się o 14:12), ostatni powrotny jest już o 15:36. Odejmując czas dojścia ze stacji pozostaje niecała godzina na zwiedzanie. Tylko w sobotę był wcześniejszy i późniejszy pociąg, ale w ostatni dzień targów nic już nie ma. Chciałem jechać pociągiem, musiałem wybrać auto. Ja się pytam: po co i dla kogo jest wyremontowana za ogromne pieniądze Kolej Izerska, skoro nie służy ona ani mieszkańcom, ani turystom???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group