Zabrakło zimnej krwi

Wtorek, 28 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2006, 12:53
Autor: (ŁUK)
Sudety Jelenia Góra przegrały w niedzielę z rezerwami Zastalu Zielona Góra 63:69 w dolnośląskiej lidze juniorów, choć na minutę przed końcem prowadzili.

Jeleniogórzanie mogli pokusić się o niespodziankę w pojedynku z wiceliderem tabeli, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. W 15 minucie podopieczni Artura Czekańskiego prowadzili 20:16. Przez kolejne 4 minuty Sudety nie zdobyły jednak punktu a rywale aż 15. Ambitni gospodarze rzucili się do odrabiania strat i po 30 minutach gry prowadzili minimalnie 47:46.

Ostatnia kwarta to prawdziwy horror. Na minutę przed końcem Marcin Radziszewski trafił za 2 punkty i był faulowany, ale osobistego nie wykorzystał. Było 63:62 dla Sudetów. Niestety, chwilę później Adam Chodkiewicz rzucił celnie za 3 punkty, wyprowadzając zielonogórzan na prowadzenie 65:63. To sparaliżowało gospodarzy a dodało animuszu przyjezdnym, którzy zdobyli jeszcze 4 oczka po rzutach osobistych.

W tabeli juniorów zdecydowanie prowadzą drużyny Zastalu Zielona Góra. Sudety są na czwartej pozycji, ale walczą o trzecie miejsce z Górnikiem Wałbrzych.

Sudety Jelenia Góra – Zastal II Zielona Góra 63:69 (12:12, 12:19, 23:15, 16:23)
Punkty dla Sudetów zdobyli: Wojciech Klimek 31, Sebastian Pruszczak 12, Kamil Chrustowski 8, Mateusz Wolski i Aleksander Raczek po 4, Marcin Radziszewski i Piotr Filiński po 2.