Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabił człowieka, dostał wyrok w zawieszeniu

Czwartek, 12 marca 2009, 7:56
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2009, 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zabił człowieka, dostał wyrok w zawieszeniu
Fot. Mar/dtp
Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przez okres pięciu lat oraz wypłacenie po 10 tysięcy złotych dla każdego z rodziców ofiary wypadku skazał Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze Roberta P. za zabicie na pasach Michała Chowańskiego z Zabobrza.

Rodzice zabitego Michała z Zabobrza po odczytaniu wyroku nie mogli dać wiary w tak małe konsekwencje jakie zdaniem sądu powinien ponieść zabójca ich syna. Zarówno obrona, jak i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych złożyli apelacje od tej decyzji.

Przypomnijmy, że Robert P., kierowca golfa, ponad rok temu około godziny 22.00 wjechał z impetem w Michała Chowańskiego, przechodzącego przez przejście dla pieszych przy ul. Jana Pawła II. Świadkami wypadku były koleżanki ofiary.

Kierowca golfa jechał za szybko. Uderzył w przechodnia, którego głowa wbiła się w przednią szybę. Zdołał się zatrzymać dopiero około 100 metrów dalej. Mimo szybkiej interwencji pogotowia chłopaka nie udało się uratować. Zmarł dwie godziny po zdarzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (138) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group