Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6716
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zabezpieczenie przez zburzenie

Czwartek, 25 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:13
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Burmistrz Świerzawy obiecał nam problem załatwić i słowa dotrzymał.

Niestety, zamiast teren zabezpieczyć, jego urzędnicy zagrażający zawaleniem fragment zabytkowego kościoła w Podgórkach zburzyli! Gruz leży do dziś - na uprzątnięcie nie wystarczyło zapału…

Gmina przystąpiła do organizowanego przez Urząd Wojewódzki konkursu na odnowę wsi i że jest wielka szansa, iż w jego ramach już w październiku otrzyma 540 tys. zł. Część pieniędzy wydana mogłaby być na kompleksowe uporządkowanie otoczenia ruin kościoła.
Do tego czasu grożący zawaleniem mur należało tylko podstemplować, a chroniącą wejście na teren kościoła bramę lepiej osadzić i zamknąć na kłódkę.

- Niestety, ku mojemu zdumieniu robotnicy poszli po najmniejszej linii oporu i mur po prostu zburzyli - powiedział nam mieszkaniec Podgórek, Wiesław Gałuszka. - Jestem oburzony! Zawiadomiłem już o tym konserwatora zabytków. Złożyłem także doniesienie do prokuratury.

W związku z mającym miejsce wandalizmem proszę o podjęcie działań i ustalenie winnych działań niezgodnych z obowiązującym prawem” - napisał między innymi Wiesław Gałuszka w piśmie złożonym w Prokuraturze Rejonowej w Złotoryi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group