Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13872
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Zabawy mikołajkowe z TKKF Milanos

Piątek, 3 grudnia 2021, 7:53
Aktualizacja: 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Bukowiec: Zabawy mikołajkowe z TKKF Milanos
Fot. Organizator
W środę (1.12) na terenie Stajni Sportowej Bukowiec odbyły się zabawy mikołajkowe organizowane przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Milanos z Miłkowa.
Impreza integracyjna miała na celu wzmocnienie więzi i relacji pomiędzy różnymi grupami społecznymi poprzez zabawy sportowo-rekreacyjne. W zabawie nie liczył się wynik, lecz przekazanie uczestnikom pozytywnych zachowań takich jak szacunek do drugiej osoby, dostrzeganie potrzeb innych i reagowanie na nie - podkreślił Łukasz Zieliński z TKKF Milanos.

W zabawie brało udział 50 osób, w tym osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo, młodzież z rodzin dysfunkcyjnych. Uczestnicy zabawy byli z Domu Pomocy Społecznej Junior z Miłkowa, Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach, Domu Dziecka Dąbrówka z Jeleniej Góry, Szkoły Podstawowej z Miłkowa.

Wszyscy zostali podzieleni na 5 grup i wymieszani ze sobą w celu lepszej integracji, tak aby w każdej drużynie znajdowały się osoby reprezentujące daną grupę społeczną. Opiekę nad zespołami i zarazem ich trenerami byli członkowie Stowarzyszenia TKKF Milanos.
Oprócz zabaw ruchowych na uczestników czekały zadania plastyczne: rysowanie oraz robienie z kartonów reniferów. Drużyny wykazały się zdolnościami manualnymi oraz ogromną kreatywnością i zgraniem. Konkurencje ruchowe sprawiły im wiele radości. Między innymi bawili się w: berka, sztafetę z piłką, bieg przez przeszkody, stacje z różnymi konkurencjami na celność. Po konkurencjach nastąpiło wręczenie medali za uczestnictwo. Na halę zostały wprowadzone konie, każdy uczestnik mógł pogłaskać i przytulić się do konia, a następnie zwiedzić stajnię - opowiada Ł. Zieliński.

Wszyscy otrzymali ciepły posiłek oraz słodycze, a na sam koniec czekała niespodzianka w postaci Mikołaja, od którego każdy uczestnik otrzymał ślizg, czapkę, rękawiczki, woreczek na buty, komin sportowy oraz torbę ze słodyczami.

Projekt pn. "Zabawy Mikołajkowe z Milanos" został zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1124
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group