Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6372
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zabawa z językiem niemieckim w Niepublicznej Szkole w Karpaczu

Sobota, 11 maja 2013, 7:24
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Karpacz: Zabawa z językiem niemieckim w Niepublicznej Szkole w Karpaczu
Fot. org
"Jasne, że klar" to hasło projektu "Deutsch – Wagen – Tour" propagującego nowatorskie podejście do nauki języka niemieckiego oraz poznawanie kultury zachodniego sąsiada. W środę (8. maja) Niepubliczną Szkołę Podstawową w Karpaczu odwiedziła jedna z wrocławskich lektorek tego projektu – Hanna Krężlewska.

Na powitanie uczniowie klas II i IIIa zaprezentowali dwie piosenki w języku niemieckim: o aktywnym spędzaniu wolnego czasu oraz o piratach. Młodsza grupa wybrała się następnie wraz z zabawnym zającem Hansem Hase oraz jego starszą koleżanką Moniką w daleką podróż do Niemiec. Wycieczka była pełna przygód i niespodzianek.

Turystów czekało wiele przesiadek. Musieli jechać samochodem i pociągiem, lecieć samolotem, a nawet płynąć statkiem. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce uczyli się piosenek : "Ich und du" oraz "Mein Haus", po czym odpoczywali w Hamburgu.

Starsza grupa rozpoczęła warsztaty od "balonowego tańca" oraz malowania portretów. Wiele radości sprawiły też dzieciom zajęcia z chustą animacyjną. Trzeba było wykazać się sprytem i refleksem, aby nie paść ofiarą czyhającego w głębokim oceanie rekina w zabawie "Haifisch".

Podczas gry "Obstsalat" uczestnicy musieli natomiast pokroić sałatkę owocową zgodnie z instrukcjami pani Hani. Na koniec "owocowe" drużyny brały udział w turnieju sprawdzającym znajomość 100 słówek z języka niemieckiego. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i otrzymali nagrody.

Przedstawiciele szkoły dziękują za wspólną zabawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group