Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5369
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabawa z językiem niemieckim w Niepublicznej Szkole w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 11 maja 2013, 7:24
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Fot. org
"Jasne, że klar" to hasło projektu "Deutsch – Wagen – Tour" propagującego nowatorskie podejście do nauki języka niemieckiego oraz poznawanie kultury zachodniego sąsiada. W środę (8. maja) Niepubliczną Szkołę Podstawową w Karpaczu odwiedziła jedna z wrocławskich lektorek tego projektu – Hanna Krężlewska.

Na powitanie uczniowie klas II i IIIa zaprezentowali dwie piosenki w języku niemieckim: o aktywnym spędzaniu wolnego czasu oraz o piratach. Młodsza grupa wybrała się następnie wraz z zabawnym zającem Hansem Hase oraz jego starszą koleżanką Moniką w daleką podróż do Niemiec. Wycieczka była pełna przygód i niespodzianek.

Turystów czekało wiele przesiadek. Musieli jechać samochodem i pociągiem, lecieć samolotem, a nawet płynąć statkiem. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce uczyli się piosenek : "Ich und du" oraz "Mein Haus", po czym odpoczywali w Hamburgu.

Starsza grupa rozpoczęła warsztaty od "balonowego tańca" oraz malowania portretów. Wiele radości sprawiły też dzieciom zajęcia z chustą animacyjną. Trzeba było wykazać się sprytem i refleksem, aby nie paść ofiarą czyhającego w głębokim oceanie rekina w zabawie "Haifisch".

Podczas gry "Obstsalat" uczestnicy musieli natomiast pokroić sałatkę owocową zgodnie z instrukcjami pani Hani. Na koniec "owocowe" drużyny brały udział w turnieju sprawdzającym znajomość 100 słówek z języka niemieckiego. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i otrzymali nagrody.

Przedstawiciele szkoły dziękują za wspólną zabawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~olo 11-05-2013 10:10
język wroga trzeba znać !
~ 11-05-2013 13:07
a może by tak matematyką szachami itd. się pobawiły, no ale po co takie rzeczy przyszłej budowlanej darmowej sile roboczej na niemieckiej budowie.... .,.,.,. teraz już wiadomo skąd dobrobyt w kapitalistycznych krajach gdyby nie było takich krajów jak nasz to u nich nie byłoby dobrobytu no bo chyba nie myśleliście że to dzięki demokracji i mądremu rządzeniu
CН.W.D.P. 11-05-2013 17:45
KONOPNICKA JAKBY WIEDZIAŁA, TOBY ROTY W ŻYCIU NIE SPISAŁA... A TERAZ PEWNIE W GROBIE SIĘ PRZEWRACA, ŻE TAKI GŁUPI TEKST NAPISAŁA...
~gość32 11-05-2013 18:50
W DZISIEJSZYCH CZASACH ZNAJOMOŚĆ DWÓCH JĘZYKÓW OBCYCH TO PODSTAWA. Jeśli dzieci mogą skorzystać z takich projektów to trzeba tylko pochwalić. Nie rozumiem bezsensownych komentarzy ludzi, którzy chyba i z matematyką mieliby problem, a z językami obcymi widocznie zupełnie im nie po drodze. Brawa dla organizatorów.
~ 11-05-2013 19:21
18.48 i 18.50 DOKŁADNIE
~ 11-05-2013 19:32
Do CH.W.D.P Gdyby nie praca w Niemczech wiele rodzin w naszym kraju miało by powazne problemy z egzystencją.Własnie bardzo dobrze ze dzieci mają okazję uczyć sie j,niemieckiego który pozwoli im w przyszlości mieć większy wybór zyciowy .W KONCU MIESZKAMY W EUROPIE BEZ GRANIC ICZAS NAJWYŻSZY ZACZĄC ZMIENIĆ SOJA MENTALNOŚC
~Mentalność! 11-05-2013 20:19
Gdyby Polska była normalnym europejskim krajem, to nikt do Niemiec do pracy by nie jeździł. Zacznijcie, ludzie chodzić na wybory, i wybierać ludzi przyzwoitych, a nie byle kogo. Praca ma być w Polsce, a nie w Niemczech. Takie wyjazdy to nieszczęście, rozbite rodziny, dzieci bez opieki... W Europie bez granic przypadła nam rola parobków. Nie dajmy się!
~jan 11-05-2013 20:43
Czytam niektóre wpisy i bardzo mnie rozśmieszyło to, że jak w szkole były bajki Disneya to wszyscy narzekali, że uczy się kultury angielskiej. Teraz jak dotyczy języka niemieckiego znowu się nie podoba. Ludzie- dzieci muszą się uczyć języków obcych (nie tylko w Polsce tak jest). Z przyjemnością patrzę jak dzieciaki świetnie uczą się przez zabawę. Oby było więcej takich zaangażowanych nauczycieli jak w tej szkole :-)
~ 11-05-2013 22:17
a niemcy jakoś nie są chętni do nauki jęz obcych nawet angielskiego
CН.W.D.P. 11-05-2013 23:38
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, Ni dzieci nam germanił! http://pl.wikipedia.org/wiki/Rota_(Maria_Konopnicka)
~MaćkoPL 11-05-2013 23:56
Do gość32 i jan: To może od razu wystawiajmy nasze dzieci na sprzedaż tuż po urodzeniu. Bezdzietne niemieckie małżeństwa rzucą się jak na ciepłe bułeczki i od razu wychowają je po niemiecku. Same plusy, dzieciaki będą miały świetlaną przyszłość, a polskim rodzicom wpadnie trochę grosza. Po co jeszcze w ogóle uczymy je polskiego, to tylko kula u nogi, bo niedługo jak się w niemczech odezwiesz po polsku, to cię z roboty wypie%#lą. Fajnie, że się uczą języków, ale to nie powinna być żadna PODSTAWA, tylko zajęcia dodatkowe - TAK jest w innych krajach. Nie wiem gdzie tu jest powód do dumy, że stworzyliśmy im taki kraj, w którym już od małego MUSZĄ się szykować do życia w innym kraju, a przynajmniej na jego zasadach? Jak czytam takie rzeczy, to dalsza zabawa w ,,Polskę" wydaje mi się bez sensu.
~wolfgang 12-05-2013 6:55
pani lektorka pulpecik, ale ma niezłą dupcie... smakowicie wypiętą na zdjęciu nr 2. my Niemcy lubimy takie
~ala 12-05-2013 18:14
Smutne i prymitywne społeczeństwo sądząc po wpisach!
~ 12-05-2013 19:10
Bardzo idi... wpisy, jak i cale polskie spoleczenstwo. Narzekaja, a milionami wyjezdzaja do Niemiec i Anglii do pracy i tam Niemcom czy Anglikom w du... wlaza. Nikt was nie zmusza tam pracowac, nikt was nie zmusza gadac obcymi jezykami. Tkwijcie w polskich dziurach, zarabiajcie 1400 zlotych, pijcie polskie wino, jedzcie polskie zeberka (a nie spaghetti, sushi, pizze) i GADAJCIE CZYSTA POLSZCZYZNA. Od UE uciekajcie w podskokach , bo tam nie pasujecie. Za glupi,za drobnomieszczanscy. Zasciankowi Dulscy.
~Człowiek. 13-05-2013 6:31
Za komuny też trzeba było się uczyć języków obcych i nikt nie narzekał, przeciwnie, wszyscy to lubili, zwłaszcza języki zachodnie. Bo to było coś nowego. Wielu chciało wyjechać za granicę. Znajomość języków obcych naprawdę się bardzo przydaje. Papież z Polski znał chyba 6.
~goscinnie 13-05-2013 8:47
Dlaczego jeszcze tyle nienawisci do Niemiec ?
CН.W.D.P. 13-05-2013 9:50
Dlaczego jeszcze tyle nienawisci do Niemiec ? NO DLACZEGO?? PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO, POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO... ZRESZTĄ TO BYŁO DAWNO I NIE MA CO PŁAKAĆ NAD ROZLANYM MLEKIEM, A NASTĘPNYM RAZEM MOŻE BĘDZIE LEPIEJ, MOŻE IM SIĘ UDA...
~ 13-05-2013 18:41
Nie o to chodzi. Ale pozostancie konsekwentni: jesli nienawidzicie Niemiec za 2 wojne swiatowa (zrozumiale), TO KUZWA NIE PCHAJCIE SIE DO NICH CHMARAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie- narzekac na nich, ze Oswiecim i Hitler a w kolejce do pracy stercza tysiace z was. Co za glupota!
CН.W.D.P. 13-05-2013 19:43
MASZ RACJĘ, Vikusiu... MASZ RACJĘ. JAK ZWYKLE MASZ RACJĘ. ALE WYTŁUMACZ... JEŚLI JAKIEŚ CHMARY LUDZI COŚ ROBIĄ, CZEGO INNI LUDZIE NIE ROBIĄ, TO CO?? CI CO NIE ROBIĄ TEGO, CO CHMARY ROBIĄ, MAJĄ SIEDZIEĆ Z m...aMI W KUBŁACH I NIE WYRAŻAĆ SWEGO ZDANIA?? PONADTO, NIE WIEM JAK INNI, BO NIE PYTAŁEM, ALE JA NIE CZUJĘ NIENAWIŚCI DO NIEMIEC CZY NIEMCÓW ZA ICH CHĘĆ PANOWANIA NAD ŚWIATEM WYRAŻONĄ ROZPĘTANIEM II WOJNY I WYMORDOWANIEM MILIONÓW ISTNIEŃ... OKOLICZNOŚĆ TA JEDYNIE BUDZI MOJĄ POGARDĘ, BO JAK TO JA MAM W ZWYCZAJU POWIADAĆ: DLA f...rÓW POGARDA!!
CН.W.D.P. 14-05-2013 9:22
Vikusiu KOCHANA, A MOŻE TO DZIAŁA W DRUGĄ STRONĘ?? TO ZNACZY ŻE JAK INNI CZEGOŚ NIE ROBIĄ, CO CHMARY ROBIĄ, TO CHMARY TEŻ MAJĄ NIE ROBIĆ... ZWŁASZCZA, GDY INNI O TYM, CO CHMARY ROBIĄ, WYRAŻAJĄ O TYM SWOJE ZDANIE. NAJLEPIEJ DAJ TU WYTYCZNE, JAKIŚ REGULAMIN, CO WOLNO ROBIĆ I JAK MÓWIĆ... ŻEBYŚ BYŁA ZADOWOLONA, BO PRZECIEŻ TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE I ZADOWOLENIE Z LUDZI JEST NAJWAŻNIEJSZE... BUHAHA...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group