• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:52
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 3108
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Za trzy lata powstaną cieplickie termy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 listopada 2007, 8:43
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Tak będzie wyglądało wnętrze cieplickiego kompleksu rehabilitacyjnego.
Fot. rylit
Są pieniądze na budowę kompleksu rehabilitacyjnego w oparciu o cieplickie gorące źródła. Kuracjusze odzyskają lub podreperują zdrowie w basenach, saunie i innych nowoczesnych obiektach.

Zapuszczony i zrujnowany obiekt budowanego od 1984 roku basenu termalnego odżyje na nowo dzięki architektom, którzy tchną w niego nowe życie i nową formę. Środki na realizację pochodzić będą z funduszy unijnych. To niemal 15 milionów złotych.

Strefy rehabilitacji wodnej, relaksu, łaźnie parowe i sauny, plaża z nadmorskim piaskiem, sale rehabilitacyjne, pijalnia wody oraz inhalatorium – to znajdzie się pod dachem w cieplickim kompleksie uzdrowiskowym. Odważny projekt, który łączy nowoczesność linii z tradycyjną zabudową uzdrowiska z początku XX wieku to dzieło zespołu architektów Grażyny i Roberta Futerhendler, Lecha Barańskiego oraz Bartłomieja Zachara z Karpacza.

Całość ma kosztować 15 milionów złotych. Część pieniędzy pochodzić będzie z funduszy unijnych. Część – z budżetu miasta. Jak mówi Roman Jałako, prezes uzdrowiska Cieplice, po raz pierwszy powstanie kompleksu termalnego nabrało tak realnych kształtów.
Nie będzie to jednak ani park rozrywek wodnych, ale centrum SPA, które pozwoli Cieplicom dołączyć do czołówki uzdrowisk europejskich.

To jednak melodia przyszłości. Na razie, Niestety, niskie kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia nie pozwalają uzdrowisku w pełni udostępnić swojej oferty wszystkim zainteresowanym, zwłaszcza mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic. Ci, którzy by chcieli podleczyć się u gorących wód w tym roku, nie mają na to szans. Terminy rezerwowane są na rok 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~bob 1-11-2007 17:31
*Nie mogą udostepnić mieszkańcom swojej oferty a terminy sa zarezerwowane na rok 2008 *Część kosztów zostanie pokryte z budżetu miasta Mieszkańcy Jeleniej Góry nie skożystają z basenów termalnych mimo ze je sfinansują. Aqapark tez nie powstanie bo byłaby to konkurencja dla zdroju. I tyle prawdy na dziś
~hej 2-11-2007 10:58
juz to widze jak coś tam zrobia w tej sprawie ale chwła tym co nie widzieli a uweirzyli hehe
~Gyubal Wahazar 5-11-2007 9:38
Czyli z Aquaparku nici, za to będzie SPA dla podstarzałych Teutonów.No i będzie "lodowisko objazdowe".Kiedyś odwiedziła Cieplice Marysieńka Sobieska, teraz być może wpadnie znajoma "cudaka" od drugiej Rywinlandii Angela.
liczyrzepa 7-11-2007 12:42
czemu w naszych sklepach jest nałęczowianka, żywiec, perła beskidu i jeszcze kilka innych krynic a o MARYSIEŃce wszelki słuch zaginął..... kto wie?
~sloujol 9-11-2007 12:54
a mlodziez dalej nie bedzie miala co z soba zrobic .... gdzie jest obiecany aquapark jesli dalej tak bedzie to miasto bedzie oblegane tylko przez emerytow..
~olka 11-11-2007 2:10
Ruszają z "cieplickimi termami"!!!! Dałam się nabrac na ten tytuł a tu tylko o dobudówkę do Domu Zdrojowego chodzi! Żenada! Pan Jałako musi rozbudować Zdrój, bo to co ma teraz jest niewystarczające. Dlaczego miasto dopłaca? Nie pojmuję! Jak Uzdrowisko sprzedaje grunty to miasto z tego nie ma nic! Kiedyś przynajmniej dzieci z Cieplickich szkół miały zapewnione kontrolne badania kręgosłupa, gimnastyk ii kąpiele. Teraz nie ma nic!
~tyd 28-11-2007 10:28
Pewnie i tak nie bedzie tam nawet basenu do poplywania. Pozostaja wyjazdy na basen do czech gdzie 3 godziny w aqaparku kosztuja 14 zl to pewnie tyle samo ile godzina w baseniku szkoly numer 11
~Wolisia 21-02-2008 19:59
od dwóch lat mieszkam w tych Cieplicach i zakupów porządnych nie ma gdzie, lub też wieczorem nie ma gdzie iść/ mam wrażenie że mieszkają tu sami STARZY ludzie!!!!!!!!!! tu zrobić a co dopiero aquapark?
~Doppio 13-03-2008 17:43
Jedna wielka prosba! Dajcie to zrobic zachodniermu inwestorom. Ja juz bylem w wielu Termach w calej Europie i np. Niemieckie sa Super a jak zrobi to jakis Polski tandzieciarz jak to widac na wizualizacji to tym sie na stale ludzi nieprzyciagnie. Ze juz niewspone o fuszofaniu na kazdym kroku. To powazna iwestycja nie dla " naszych amatorow" Zobaczcie sobie jak ma wgladac terma pod adresem http://www.therme-erding.de/ Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group