Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2914
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za pięć milionów złotych przytulniej w betonie

Środa, 18 czerwca 2008, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Za pięć milionów złotych przytulniej w betonie
Fot. TEJO
Znika szarość bloczysk z wielkiej płyty. W różnych częściach Zabobrza ekipy remontowe dodają odrobinę blasku nieprzyjaznym dla oka budynkom. Przy okazji w niektórych będzie cieplej.

Prace przy ul. Komedy-Trzcińskiego skończyły się niedawno. Szarość betonu ustąpiła miejsca kolorowym elewacjom. Mieszkańcy wieżowców w chłodne dni nie powinni narzekać na zimno, łatwo przenikające przez betonową wielką płytę. Budynki zostały szczelnie opatulone wełną mineralną. Wcześniej w wielu wymieniono okna.

Ekipy trafią także na nowszą część największego osiedla w mieście: w rejon ulicy Kiepury. Tu nowe oblicze zyska pięć bloków. Niestety, nie wszystkie zostaną ocieplone. Jak szacuje Jeleniogórska Spółdzielnia mieszkaniowa, nowa „szata” Zabobrza będzie kosztowała pięć milionów złotych. Zapłacą za to także lokatorzy, którzy sami zgodzili się na wyższe czynsze.

Niestety, nie zanosi się na to, aby ten blask trafił do najstarszej części osiedla za Bobrem. Tu nie wszystkie bloki należą do JSM. A wiele z nich aż prosi się o remont. Na pewno nie upiększy ich wycinka drzew osłaniających nieco blokowisko. Przy ulicy Różyckiego wycięto niedawno lipę, zasadzoną tu około 30 lat temu. Drzewo nie było jednak zdrowe i mogło zagrażać bezpieczeństwu ludzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group