Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z regionalną piosenką na wrocławskim Rynku

Wiadomości: Region
Środa, 16 maja 2012, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Regionalne festiwale, tj. Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” organizowany przez mieszkańców Janowic Wielkich i Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej ze Szklarskiej Poręby były promowane na wrocławskim Rynku podczas „Via Cultura”. – Impreza miała na celu uczczenie zdobycia przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury i promocję wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie Dolnego Śląska – mówi Mateusz Caban, z Urzędu Gminy Janowice Wielkie.

Wrocław otrzymał 10 maja w Brukseli tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i z tej okazji dzień później w mieście rozpoczęto wielkie świętowanie Via Cultura. Ponieważ celem była także promocja ciekawych imprez w województwie dolnośląskim, nie mogło zabraknąć tam również dwóch festiwali odbywających się w powiecie jeleniogórskim. Na wspólnym stoisku, przy ulicy Świdnickiej uczestnicy i organizatorzy promowali Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana", który odbędzie się 27-28 lipca przy Schronisku "Szwajcarka" oraz 45 Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej, która będzie trwać od 2 do 5 sierpnia w Bazie Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie.

Od rana do wieczora na niewielkiej scenie występowali artyści związani z Krainą Łagodności. Wystąpili: Zbyszek Stefański, Magda Jędrosz, Piotr Płaza, Antek Kamiński, Marek Sołtysiak oraz grupa ZaMałoPiwa, a także młodzież ze Świetlicy Wiejskiej „Rudawy" w Janowicach Wielkich, która jest organizatorem „Polany”.

- Przez cały dzień ul. Świdnicka rozbrzmiewała dźwiękami poezji śpiewanej, piosenki autorskiej oraz turystycznej. Zapraszaliśmy nie tylko na festiwale, ale również zachęcaliśmy do odwiedzania naszych pięknych stron, między innymi poprzez rozdawanie materiałów promocyjnych Szklarskiej Poręby i Janowic Wielkich – mówi Mateusz Caban.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group