Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11312
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z numerem miejsca „pekaesem” na… stojąco?

Wtorek, 22 października 2013, 7:39
Aktualizacja: Środa, 23 października 2013, 8:08
Autor: Mea
Jelenia Góra: Z numerem miejsca „pekaesem” na… stojąco?
Fot. Zdjęcie ilustracyjne
– Mimo, że moja córka miała wykupiony wcześniej bilet z numerem miejsca w autobusie PKS z Jeleniej Góry do Wrocławia, musiała całą drogę stać – zadzwonił do nas pan Mirosław z Jeleniej Góry. – Jeśli pasażerka według regulaminu była na dworcu głównym naszego PKS–u dziesięć minut przed odjazdem, powinna móc skorzystać z wykupionego miejsca – twierdzi Konrad Karmelita, dyrektor do spraw eksploatacji w PKS „Tour”.

Pan Mirosław odprowadzał córkę w minioną niedzielę (20.10.) na autobus jadący do Wrocławia o 16.30. – Na dworcu głównym byliśmy kwadrans przed planowanym odjazdem autobusu, który stał już na przystanku, a jego kierowca wpuszczał pasażerów. Można powiedzieć, że gdy przyszliśmy pojazd był już właściwie pełen podróżnych. Córka mimo, że powiedziała kierowcy o posiadaniu biletu z konkretnym miejscem usłyszała, że mogła przyjść wcześniej. Musiała całą drogę stać – skarży się jeleniogórzanin.

- Problem ten powtarza się co tydzień – podkreśla.

Dyrektor Konrad Karmelita wyjaśnia, jak zachować się w podobnych sytuacjach. – Z regulaminu wynika, że pasażer z wykupionym wcześniej biletem, jeśli chce skorzystać z przydzielonego na bilecie miejsca, musi przyjść na stanowisko, z którego odjeżdża autobus dziesięć minut przed planowanym odjazdem i zgłosić się do kierowcy. Z takiej rezerwacji można jednak skorzystać tylko na przystanku początkowym kursu, czyli w tym przypadku na dworcu głównym jeleniogórskiego PKS-u. Osoby, które chciałyby wsiąść np. na Zabobrzu muszą się liczyć z brakiem miejsc siedzących - mówi dyrektor.

- W pierwszej kolejności do autobusu wsiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami. Pasażerka powinna poprosić osobę siedzącą na jej miejscu, by je zwolniła. Jeśli to by nic nie dało powinna zgłosić problem kierowcy, który musi w tej sprawie interweniować – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
823
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group