Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5935
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Mają Włoszczowską ku rowerowym atrakcjom

Środa, 18 maja 2011, 7:30
Aktualizacja: 11:58
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Z Mają Włoszczowską ku rowerowym atrakcjom
Fot. Agrafka
Wczorajszą konferencję prasową, która odbyła się w Pałacu Paulinum, poświęcono planom imprez rowerowych organizowanych w Jeleniej Górze w najbliższym czasie przez firmę „Lang Team”. W spotkaniu wzięli udział Maja Włoszczowska, Czesław Lang, Dariusz Maląg z Muzycznego Radia, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, a także jego zastępca Hubert Papaj.

Na początku czerwca w dniach 4 i 5 czerwca odbędzie się największe rowerowe wydarzenie w Kotlinie Jeleniogórskiej. 4 czerwca ruszy MTB Sprint, a dzień później MTB Race. Muzyczne Radio będzie organizować wydarzenie uzupełniające, czyli wielką paradę rowerów, która odbędzie się 5 czerwca. Wszyscy jeleniogórzanie, którzy wsiądą na rowery, będą mieli okazję wziąć udział w tejże paradzie.

- Podobnie jak w ubiegłych latach zdecydowaliśmy się na teren Wzgórza Paulinum i Wzgórza Partyzantów, ponieważ jest oddalony od centrum miasta zaledwie o kilometr, czyli dostępny jest dla szerokiego kręgu kibiców, a z opinii zawodników, którzy do tej pory brali udział w jeleniogórskich zawodach w kolarstwie górskim, wiem, że trasa jest wymagająca, ale wszystkim się bardzo podoba. Jest na niej wiele ciekawych miejsc, do których kibice mogą przyjść i podziwiać uroki kolarstwa górskiego, więc mam nadzieję, że na zawody przybędzie bardzo dużo osób – powiedziała Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim.

Tak jak w zeszłym roku zawody cross country zostaną poprzedzone nowością w kolarstwie górskim, czyli zawodami sprinterskimi, które odbędą się 4 czerwca na jeleniogórskim placu Ratuszowym. W tej chwili Narodowa Unia Kolarska wprowadza te wyścigi przed pucharami świata. Zawodnicy startują czwórkami, do kolejnego etapu przechodzi dwójka najlepszych. W jednej rundzie trzeba przejechać nieco ponad kilometr.

- Miałam mały dylemat z tego względu, że mamy teraz kwalifikacje olimpijskie, a wyścig w Jeleniej Górze jest wyścigiem pierwszej kategorii, więc jest do zdobycia bardzo dużo punktów potrzebnych do kwalifikacji olimpijskich, a zatem warto te punkty pozostawić polskim zawodnikom, niemniej jednak zaprosiłam na to wydarzenie sportowe kilka gwiazd światowego kolarstwa, aby nie tylko jeleniogórzanie mogli podziwiać polskich medalistów, lecz również gwiazdy z zagranicy – dodała Maja Włoszczowska.

Dlatego też na zawodach zagości Amerykanka, jeżdżąca w holenderskiej drużynie, zawodniczka, która w tej chwili uprawia głównie kolarstwo górskie. Jest także wielokrotną medalistką mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym, ma na swoim koncie również udział w igrzyskach paraolimpijskich w Atenach, gdzie startowała w tandemie w parze z niewidomą zawodniczką, z którą zdobyła 2 złote medale, kilka srebrnych i brązowych, tak wiec zdeklasowały rywalki.

Przyjedzie również para Francuzów Cedric Ravanel, były wicemistrz świata w kolarstwie górskim i Cecile Ravanel, która była kiedyś mistrzynią świata juniorek, jest wielokrotną mistrzynią świata w kolarstwie górskim, oboje zajmowali się także kolarstwem zjazdowym.
Wraz z nimi przyjedzie także wicemistrz świata juniorów z 2009. Pojawią się także zawodnicy z Czech, którzy są teraz drudzy w Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

- Wyścigi MTB Race organizujemy od 14 lat i ja pamiętam Maję jako małą dziewczynkę, która przyjeżdżała do nas, i cieszę się niezmiernie, że po tylu latach wspólnie z Mają możemy organizować coś nowego. Ponieważ kolarstwo cały czas się zmienia, już nie wystarczy wyznaczyć trasę w lesie, trzeba z zawodów zrobić większe widowisko. Dlatego też są dwa dni imprezy, aby przybliżyć większemu kręgowi odbiorców walkę kolarzy i emocje związane z zawodami, które można poczuć na trasie. Jest to również wspaniała okazja aby promować Jelenia Górę – powiedział Czesław Lang, współorganizator zawodów.

- Przywieziemy na Wzgórze Paulinum co najmniej trzy tysiące ludzi, którzy wezmą udział w paradzie rowerzystów. Uczestnicy najpierw zrobią „wielką jeleniogórską pętlę”, czyli objadą miasto, po czym przyjadą właśnie pod Pałac Paulinum – powiedział Dariusz Maląg, z Muzycznego Radia.

Maja Włoszczowska zdecydowała się w tym roku na współpracę z firmą Lang-Team, ponieważ zależy jej na tym, aby w Jeleniej Górze zawody były jak najwyższej klasy, a firma ta robi imprezy na skalę światową. Organizatorzy dążą do tego, aby w przyszłości była możliwość zorganizowania w Jeleniej Górze zawodów pucharu świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group