Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4841
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Mają Włoszczowską ku rowerowym atrakcjom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 maja 2011, 7:30
Aktualizacja: 11:58
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczorajszą konferencję prasową, która odbyła się w Pałacu Paulinum, poświęcono planom imprez rowerowych organizowanych w Jeleniej Górze w najbliższym czasie przez firmę „Lang Team”. W spotkaniu wzięli udział Maja Włoszczowska, Czesław Lang, Dariusz Maląg z Muzycznego Radia, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, a także jego zastępca Hubert Papaj.

Na początku czerwca w dniach 4 i 5 czerwca odbędzie się największe rowerowe wydarzenie w Kotlinie Jeleniogórskiej. 4 czerwca ruszy MTB Sprint, a dzień później MTB Race. Muzyczne Radio będzie organizować wydarzenie uzupełniające, czyli wielką paradę rowerów, która odbędzie się 5 czerwca. Wszyscy jeleniogórzanie, którzy wsiądą na rowery, będą mieli okazję wziąć udział w tejże paradzie.

- Podobnie jak w ubiegłych latach zdecydowaliśmy się na teren Wzgórza Paulinum i Wzgórza Partyzantów, ponieważ jest oddalony od centrum miasta zaledwie o kilometr, czyli dostępny jest dla szerokiego kręgu kibiców, a z opinii zawodników, którzy do tej pory brali udział w jeleniogórskich zawodach w kolarstwie górskim, wiem, że trasa jest wymagająca, ale wszystkim się bardzo podoba. Jest na niej wiele ciekawych miejsc, do których kibice mogą przyjść i podziwiać uroki kolarstwa górskiego, więc mam nadzieję, że na zawody przybędzie bardzo dużo osób – powiedziała Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim.

Tak jak w zeszłym roku zawody cross country zostaną poprzedzone nowością w kolarstwie górskim, czyli zawodami sprinterskimi, które odbędą się 4 czerwca na jeleniogórskim placu Ratuszowym. W tej chwili Narodowa Unia Kolarska wprowadza te wyścigi przed pucharami świata. Zawodnicy startują czwórkami, do kolejnego etapu przechodzi dwójka najlepszych. W jednej rundzie trzeba przejechać nieco ponad kilometr.

- Miałam mały dylemat z tego względu, że mamy teraz kwalifikacje olimpijskie, a wyścig w Jeleniej Górze jest wyścigiem pierwszej kategorii, więc jest do zdobycia bardzo dużo punktów potrzebnych do kwalifikacji olimpijskich, a zatem warto te punkty pozostawić polskim zawodnikom, niemniej jednak zaprosiłam na to wydarzenie sportowe kilka gwiazd światowego kolarstwa, aby nie tylko jeleniogórzanie mogli podziwiać polskich medalistów, lecz również gwiazdy z zagranicy – dodała Maja Włoszczowska.

Dlatego też na zawodach zagości Amerykanka, jeżdżąca w holenderskiej drużynie, zawodniczka, która w tej chwili uprawia głównie kolarstwo górskie. Jest także wielokrotną medalistką mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym, ma na swoim koncie również udział w igrzyskach paraolimpijskich w Atenach, gdzie startowała w tandemie w parze z niewidomą zawodniczką, z którą zdobyła 2 złote medale, kilka srebrnych i brązowych, tak wiec zdeklasowały rywalki.

Przyjedzie również para Francuzów Cedric Ravanel, były wicemistrz świata w kolarstwie górskim i Cecile Ravanel, która była kiedyś mistrzynią świata juniorek, jest wielokrotną mistrzynią świata w kolarstwie górskim, oboje zajmowali się także kolarstwem zjazdowym.
Wraz z nimi przyjedzie także wicemistrz świata juniorów z 2009. Pojawią się także zawodnicy z Czech, którzy są teraz drudzy w Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

- Wyścigi MTB Race organizujemy od 14 lat i ja pamiętam Maję jako małą dziewczynkę, która przyjeżdżała do nas, i cieszę się niezmiernie, że po tylu latach wspólnie z Mają możemy organizować coś nowego. Ponieważ kolarstwo cały czas się zmienia, już nie wystarczy wyznaczyć trasę w lesie, trzeba z zawodów zrobić większe widowisko. Dlatego też są dwa dni imprezy, aby przybliżyć większemu kręgowi odbiorców walkę kolarzy i emocje związane z zawodami, które można poczuć na trasie. Jest to również wspaniała okazja aby promować Jelenia Górę – powiedział Czesław Lang, współorganizator zawodów.

- Przywieziemy na Wzgórze Paulinum co najmniej trzy tysiące ludzi, którzy wezmą udział w paradzie rowerzystów. Uczestnicy najpierw zrobią „wielką jeleniogórską pętlę”, czyli objadą miasto, po czym przyjadą właśnie pod Pałac Paulinum – powiedział Dariusz Maląg, z Muzycznego Radia.

Maja Włoszczowska zdecydowała się w tym roku na współpracę z firmą Lang-Team, ponieważ zależy jej na tym, aby w Jeleniej Górze zawody były jak najwyższej klasy, a firma ta robi imprezy na skalę światową. Organizatorzy dążą do tego, aby w przyszłości była możliwość zorganizowania w Jeleniej Górze zawodów pucharu świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 18-05-2011 8:05
Już czekam niecierpliwie na tą imprezę.
~.blah 18-05-2011 8:32
ale w kategorii kobiet, praktycznie bez znaczenia dla promocji czegokolwiek a w klasyfikacji medalowej jest dopiero na szóstym miejscu.
~ja 18-05-2011 8:43
Jak widzę Zawiłę wiecznie w tych sweterkach to mi się słabo robi. Facet ciągnie grubą kasę a porządnie ubrać się nie potrafi. Już pomijam fakt, że "świetnie" w tych sweterkach reprezentuje miasto. W takim stroju to sobie może pogaduchy z radnymi uskuteczniać. A może trzeba zrobić zrzutę na jakiś porządny garnitur a te sweterki spalić? Wstyd normalnie...
~... 18-05-2011 8:51
(...)kręgowi odbiorców walkę kolaży i emocje związane z zawodami(...) widzę, że znajomość ortografii się kłania
~AdrrDga 18-05-2011 8:56
Witam! Zapraszam do obejrzenia prezentacji na youtubie: "Jelenia Góra - koncepcja rewitalizacji w rejonie szpitala wojewódzkiego". Mam pomysł związany z realizacją tam hali sportowej ze skateparkiem oraz toru wyczynowego do jazdy rowerem górskim/bmx-em. Chciałem zainteresować tym pomysłem władze naszego miasta - najpierw drogą mailową (ponad miesiąc temu), a tydzień temu złożyłem pismo skierowane do Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pismo zawierało opis koncepcji. Otrzymałem odpowiedź pisemną - że miejsce w którym zaproponowałem lokalizację tego zespołu nie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz że część gruntów stanowi własność prywatną - pod realizację wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Poza tym na Zabobrzu nie ma zapotrzebowania na takie obiekty, gdyż w zeszłym roku była wykonana jakaś tam ankieta... Tak naprawdę władzom nie zależy na rozwoju miasta:(
~do AdrrDga 18-05-2011 9:11
No to przecież oczywiste że tam powstanie nowy hiper market :) 50% będzie pracować w marketach a 50% będzie pracować w bankach i dawać tym pierwszym kredyty by żyło się lepiej wszystkim :)
~tubi 18-05-2011 9:53
miasto daje na to 130000 zł ( na stronie urzedu w bip jest) a na dwa dni a koszykarze i inne dyscypliny klepja biede..... to prze promocja ccc a nie jeleniej góry...
~ 18-05-2011 10:21
dlaczego zdjęć nie robił red. Tejo ?
~/ 18-05-2011 11:48
Tylko proszę wcześniej do publicznej wiadomości podać trasę ,godziny oraz trasy objazdów dla mieszkańców ,żeby ci co potrzebuja mogli się wydostać z miasta.Zeby nie było tak jak zwykle,że nawet pani z iformacji turystycznej nie potrafiła podać trasy objazdu.
~Poznań 18-05-2011 11:53
Do 10:21: Bo Agrafka robi lepsze.
*Piękny Roman* 18-05-2011 12:01
Ech to nasze polskie zakłamanie...Rowerowe atrakcje to już mamy w Jeleniej i okolicach.Nie ma co...Zaniedbana ścieżka rowerowa do Mysłakowic ze zdewastowanymi ławkami a raczej z tym co w kilku miejscach po nich zostało, pewnie przez tych niedzielnych rowerzystów, brak ścieżki do Cieplic przez co ciężko się tam dostać, bo jazda ulicą Wolności to wielkie ryzyko, a chodnikiem, to dosłownie dziura na dziurze...No i brak stojaków na rowery przy większości sklepów i urzędów..Może lepiej więc było by zadbać o te "atrakcje" które już są...
~kurefka 18-05-2011 12:48
kocham ratusz!
~bikerss 18-05-2011 16:38
Czy ta parada a...logicznie do innych imprez rowerowych takze bedzie tylko dla kolarzy z licencja ? :)
~ 18-05-2011 17:10
wszystko fajnie, ładnie, pięknie ... ale kto dał tej (temu) Agrafce aparat? KATASTROFA
~Sir Galahad 18-05-2011 17:12
No więc było tak: miasto podobno strasznie się zadłużało i następowała niepotrzebna koncentracja inwestycji. Okazało się, że jest piąte najniższe zadłużenie wśród polskich miast w stosunku do dochodów. Miała być realizowana kompleksowa polityka miejska w zakresie estetyki - graffiti, sprzątanie etc. będą strażnicy miejscy nagrywający na video psy. Miało być centrum pobytowe Euro 2012. Prezydent dopiero na rok przed imprezą zaczął szukać środków na modernizację stadionu miejskiego (skreślając wcześniej środki przygotowane przez poprzednie władze). Miały być przygotowane plany zagospodarowania przestrzennego. To co jest to żenujące dwie działki nowe opracowane. O parku technologicznym i inkubatorze w zakresie tego co zrobiono z tym pomysłem przez ostatnie pół roku nawet mi się nie chce pisać. Było też jechanie po poprzednikach za Chiny, a potem fotografowanie się z nimi do mediów lokalnych.
~ 18-05-2011 20:10
katastrofa! to co miasto oferuje rowerzystom... do żadnej z istniejących ścieżek nie ma bezpiecznego dojazdu ze starówki.... o ławkach wspomnianych wcześniej nie wspomnę... brak oznaczeń (poza tymi starymi zatartymi znakami poziomymi na nawierzchni i kilkoma znakami pionowymi na końcu i początku ścieżki) tablic informacyjnych gdzie one prowadzą ile czasu zajmuje ich przejechanie gdzie można dalej kontynuować jazdę NIET! etc.. że wieczorem ta na sudeckiej nie oświetlona też nie wspomina nikt(chociażby na przejściach pieszo/rowerowych,np do czarnoleskiej) przejazd tunelami pod obwodnicą to zabójstwo dla opon i zagrożenie dla dzieci ciągle nie sprzątnięte szkło z rozbitych butelek i inne śmieci(szczególnie i notorycznie przy drodze mlecznej-chyba tak się ta ulica przy Sobieskiego nazywa.)autobusy w przedpołudniowych godzinach, dla rowerzystów aby dostać się w góry? ZAPOMNIJCIE!stolica rowerowa-Kpina!
~ 18-05-2011 20:14
pociągi!!!??? tak samo chciałem dodać... albo wcześnie rano albo w południe lub po... a co z 9 10 i 11 bo to chyba normalna pora na rozpoczynanie wycieczek?
~grr 19-05-2011 1:13
a pani agrafka te fotki to komorka robila? to niech na drugi raz, nie zapomni przetrzec "obiektywu" komorki czysta chusteczka :) poza tym, brawa i usciski dla pani maji! bez niej nie byloby tu niczego, jak mawial klasyk :)
~do 10.21 19-05-2011 5:57
To bardziej temat sportowy.więc zdjęcia powinien robić Ignaciak.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group