Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 8393
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Jeleniej Góry do Wrocławia w dwie i pół godziny pociągiem?

Środa, 30 maja 2012, 12:10
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2012, 8:05
Autor: Petr
Skrócenie czasu przejazdu pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia do dwóch i pół godziny. Gruntowny remont infrastruktury dworcowej i przejścia podziemnego nieopodal dworca PKP w Jeleniej Górze, a także torowisk i innych dworców na linii 271, odcinku Wrocław – Jelenia Góra. Oto co zapowiedział dziś wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak podczas konferencji prasowej.

– Od 1 czerwca 2012 r. przejazd pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia wyniesie dwie i pół godziny (dokładnie 2h i 27 min). W 2013 r. można się spodziewać kolejnych zmniejszeń czasu przejazdu gdyż linia 271 będzie odnowiona i wyremontowana. W chwili obecnej, intensywne prace remontowe są prowadzone na całym odcinku Wrocław – Jelenia Góra. Co zaś się tyczy infrastruktury dworcowej i przejścia podziemnego nieopodal dworca PKP w Jeleniej Górze, te będą rewitalizowane z początkiem przyszłego roku – mówił Jerzy Łużniak.

Podczas konferencji prasowej wicemarszałek Dolnego Śląska wspomniał również o budzącej kontrowersje Jeleniogórskiej Kolei Miejskiej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby (linia 311), której pierwotny projekt został odrzucony ze względu na błędy formalne. Dowiedzieliśmy się też, którym artystom z Jeleniej Góry zarząd województwa przyznał dofinansowania związane z realizacją projektów muzycznych, filmowych itp.

– Nowy projekt nie zawiera błędów. Został już oceniony i jest naprawdę duża szansa, że linia 311 doczeka się wreszcie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. I zostanie z czasem uruchomiona – tłumaczył wicemarszałek.

Dofinansowania na realizację projektów artystycznych otrzymali Sebastian Rutkowski (10 tys. zł) i Marek Napiórkowski (8 tys. zł).

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
665
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group