Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7259
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z dyrektora na naczelnika. Nowy szef oświaty

Sobota, 2 lipca 2011, 7:42
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2011, 8:01
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Z dyrektora na naczelnika. Nowy szef oświaty
Fot. RED
Paweł Domagała, dotychczasowy szef Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, został mianowany przez prezydenta Marcina Zawiłę, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jednocześnie oświatą miejską przestał zarządzać Waldemar Woźniak, który objął to stanowisko w 2007 roku za prezydentury Marka Obrębalskiego. Paweł Domagała nie tak dawno temu został członkiem rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o. o.

O zmianie na stanowisku szefa jeleniogórskiej oświaty mówiło się od początku tego roku, kiedy to Marcin Zawiła zapowiadał reformę struktury magistratu. Sam Paweł Domagała jest związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W kadencji 1998 – 2002 był radnym tego ugrupowania, a w roku 2001 ubiegał się – bez powodzenia – o mandat posła w wyborach parlamentarnych. W I LO im. Żeromskiego (później ZSO nr 1) pracował jako nauczyciel techniki. Był najpierw wicedyrektorem, a od około 10 lat – dyrektorem tej szkoły.

Po powołaniu P. Domagały na stanowisko naczelnika jeleniogórskiej edukacji, do pełnienia obowiązków dyrektora ZSO nr 1 została skierowana dotychczasowa zastępczyni: Eulalia Kłodawska-Szwajcer. Nowy szef placówki zostanie wyłoniony w konkursie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group