Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9428
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z boiskiem szybciej, wyżej, mocniej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 grudnia 2009, 12:28
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 19:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeszcze kilka miesięcy temu amatorzy sportu taplali się tu w błocie chcąc pokopać piłkę. Od dziś mają do dyspozycji nowoczesny kompleks sportowy z przyjazną nawierzchnią. Inwestycję po latach oczekiwań oddano do użytku przy Szkole Podstawowej nr 10. Będzie służyła zarówno uczniom „dziesiątki” jak i pobliskim mieszkańcom.

Początkowo przy „dziesiątce” miał powstać drugi w mieście „Orlik”. Okazało się jednak, że lokalizację tej inwestycji przeniesiono do Cieplic. Miał być też kryty basen, ale to przedsięwzięcie było poza zasięgiem możliwości finansowych samorządu. Jest nowoczesne i bezpieczne boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki. Dziś z pompą zostało otwarte w obecności samorządowców, duchownego, kadry i najważniejszych – uczniów. – To dla was mikołajkowy prezent – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Alina Rasiewicz, dyrektorka „dziesiątki”, podziękowała samorządowcom za sfinansowanie inwestycji. Boisko kosztowało 350 tysięcy złotych. Część pochodzi ze środków ministerialnych. A. Rasiewicz odczytała także list nieobecnego z powodów służbowych wicemarszałka dolnośląskiego Jerzego Łużniaka. Zaprosiła także do korzystania z obiektu mieszkańców z sąsiedztwa. Poza godzinami, kiedy na boisku będą się odbywały lekcje wychowania fizycznego, będzie ono dostępne dla wszystkich chętnych. – Od wiosny przyszłego roku zamierzamy wdrażać program cyklicznych rozgrywek ligowych dla szkół – zapowiada zastępca prezydenta Miłosz Sajnog. – Z pewnością część z nich odbywać się będzie przy SP nr 10 – dodał. Zdaniem Huberta Papaja, szefa rady miejskiej, to aktualnie jedna z najlepiej zarządzanych szkół w mieście.

Dla samorządowców przygotowano tacę z kilkoma parami nożyczek, które posłużyły do tradycyjnego przecięcia wstęgi. Aktu tego dokonali wspólnie zaproszeni goście: prezydent Obrębalski z zastępcami M. Sajnogiem i J. Lenardem, Hubert Papaj, naczelnik oświaty Waldemar Woźniak, zastępczyni przewodniczącego rady Anna Ragiel, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz oraz Alina Rasiewicz. Kiedy przecięta wstęga opadała, w niebo poleciały baloniki wypuszczone z rąk najmłodszych uczniów „dziesiątki”. Obiekt poświęcił i pobłogosławił proboszcz parafii MBKP i św. Franciszka z Asyżu ks. Grzegorz Niwczyk. Nawiązał też do dobrych zawodów, o których św. Paweł pisze w Liście do Koryntian - jako metaforze uczciwego życia kształtowanego poprzez rywalizację sportową.

Przy otwarciu obiektu nie mogło zabraknąć honorowych strzałów na bramkę, do której celowali samorządowcy. Prezydent Obrębalski uczynił to skutecznie aż dwa razy (drugi raz na potrzeby mediów). Celnie strzelali też Jerzy Lenard, Hubert Papaj i szef oświaty Waldemar Woźniak. Spudłował Miłosz Sajnog.
Uroczystość zakończyła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny związany z tematyką sportową. W tle mieli łacińską maksymę: Citius, altius, fortius – Szybciej, wyżej, mocniej.

Kolejny obiekt sportowy przy jeleniogórskich szkołach jest już prawie gotowy. To „Orlik” przy SP nr 6. Otwarcie – 18 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ja 4-12-2009 13:32
Żeby tak jeszcze coś robili...ale co tam, trzeba się pokazać, uśmiechnąć i jest super. A no i oczywiście księdza zabraknąć nie może...no bo jak? Boisko się zawali :| A tak swoją drogą to boisko w użyciu jest już od dobrych 2 tygodni...
~ 4-12-2009 14:34
ty krytykant w ogóle rozumiesz na czym polega praca prezydenta czy lubisz po prostu dużo gadać(o ironio!) bez zastanowienia
~Kazdej 4-12-2009 14:54
Sajnog to absolwent tej szkoły. I spudłował ? He, He. A "ja" to chyba przysiadł sobie lewe jajko. Ja go znakomicie rozumiem, chodzi o jajko,a nie pracę prezydentów. A może by tak w dobrym artykule więcej humoru.
~^^ 4-12-2009 15:34
no z otwarciem to sie spóźnili bo tak jak wyżej ktos napisal boisko jest czynne od dwóch tygodni....i mogli by jakies lepsze oświetlenie zamontować...
~Uczennica SP 10 4-12-2009 16:00
Jeżeli dają państwo takie komentarze, prosze pomyśleć o tym że czyta to młodzież.! Uczennica SP10.
~wit 4-12-2009 16:33
Kto to wymyślił ? Impreza na świeżym powietrzu 4 grudnia? A póżniej dzieci chore a nauczyciele na zwolnieniu.Popisówka władz i oświaty.Czy ktoś pytał rodziców dzieci czy wyrażają zgodę na trzymanie dzieci na mrozie? Może ktoś by pomyślał ?
~do ~ 4-12-2009 17:07
No jeżeli to jest praca prezydenta to ja gratuluję podejścia. No i nie dziwi mnie, że potem tacy ludzie zostają prezydentami...
~Uczennica :) 4-12-2009 17:39
Chodzę do tej szkoły i na otwarciu było bardzooo fajnie . Pomysłowo zrobione były balony :D Brałam udział w występie siatkarzy i wiem jak jest naprawde. Jestem pełna podziwu dla ludzi którzy brali udział w powstaniu tego boiska. Wszystkim się ono bardzo podoba. Pozdrawiam Panią Darie moją wychowawczynie :D Dziękuje za boisko :)
~uczennica <3 4-12-2009 18:51
było fajnie...ale przydałby sie też basen !
~Absolwentka^^ 4-12-2009 20:11
Ech.... Czemu jak tylko wyszłam z 10 zaczęli ją remontować??;P No nic. Ważne, że pięknie jest teraz zrobione. Mieszkam niedaleko więc pewnie będę jeszcze korzystać z uroków boiska;P A co do tego apelu na dworze akurat dzisiaj (od tygodni mówili przecież że ma spaść śnieg. Nie było go ale i tak było przecież baaaardzo zimno) to wogóle go nie pochwalam...
~mala 4-12-2009 22:32
no i fajnie niech sobie dzisciaczki maja fajne boisko i niech korzytsaja z niego jak najdluzej..
~wiwa 5-12-2009 12:41
było suuuuper dlaczego ludzie tylko krytykują niech sami coś zrobią czego nam zazdroszczą
~Przewodnicząca 9-12-2009 20:47
Jako przewodnicząca SP10 muszę skomentować to, co zostało tu napisane. Po 1 dzieci nie były "trzymane na mrozie" uroczystość na dworze trwała 15 minut! A co do basenu, na początku miał powstać "Orlik", lecz plany zmieniono i powstał w Cieplicach. Inny pomysł to był basen, ale zamiast niego powstało to boisko, którego otwarcie niektórzy państwo powyżej krytykują... Osobiście jestem zadowolona z imprezy, lecz nie pochwalam dwóch tygodni prób... Pozdrawiam A.K. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group