Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9490
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z boiskiem szybciej, wyżej, mocniej

Piątek, 4 grudnia 2009, 12:28
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 19:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z boiskiem szybciej, wyżej, mocniej
Fot. TEJO
Jeszcze kilka miesięcy temu amatorzy sportu taplali się tu w błocie chcąc pokopać piłkę. Od dziś mają do dyspozycji nowoczesny kompleks sportowy z przyjazną nawierzchnią. Inwestycję po latach oczekiwań oddano do użytku przy Szkole Podstawowej nr 10. Będzie służyła zarówno uczniom „dziesiątki” jak i pobliskim mieszkańcom.

Początkowo przy „dziesiątce” miał powstać drugi w mieście „Orlik”. Okazało się jednak, że lokalizację tej inwestycji przeniesiono do Cieplic. Miał być też kryty basen, ale to przedsięwzięcie było poza zasięgiem możliwości finansowych samorządu. Jest nowoczesne i bezpieczne boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki. Dziś z pompą zostało otwarte w obecności samorządowców, duchownego, kadry i najważniejszych – uczniów. – To dla was mikołajkowy prezent – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Alina Rasiewicz, dyrektorka „dziesiątki”, podziękowała samorządowcom za sfinansowanie inwestycji. Boisko kosztowało 350 tysięcy złotych. Część pochodzi ze środków ministerialnych. A. Rasiewicz odczytała także list nieobecnego z powodów służbowych wicemarszałka dolnośląskiego Jerzego Łużniaka. Zaprosiła także do korzystania z obiektu mieszkańców z sąsiedztwa. Poza godzinami, kiedy na boisku będą się odbywały lekcje wychowania fizycznego, będzie ono dostępne dla wszystkich chętnych. – Od wiosny przyszłego roku zamierzamy wdrażać program cyklicznych rozgrywek ligowych dla szkół – zapowiada zastępca prezydenta Miłosz Sajnog. – Z pewnością część z nich odbywać się będzie przy SP nr 10 – dodał. Zdaniem Huberta Papaja, szefa rady miejskiej, to aktualnie jedna z najlepiej zarządzanych szkół w mieście.

Dla samorządowców przygotowano tacę z kilkoma parami nożyczek, które posłużyły do tradycyjnego przecięcia wstęgi. Aktu tego dokonali wspólnie zaproszeni goście: prezydent Obrębalski z zastępcami M. Sajnogiem i J. Lenardem, Hubert Papaj, naczelnik oświaty Waldemar Woźniak, zastępczyni przewodniczącego rady Anna Ragiel, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz oraz Alina Rasiewicz. Kiedy przecięta wstęga opadała, w niebo poleciały baloniki wypuszczone z rąk najmłodszych uczniów „dziesiątki”. Obiekt poświęcił i pobłogosławił proboszcz parafii MBKP i św. Franciszka z Asyżu ks. Grzegorz Niwczyk. Nawiązał też do dobrych zawodów, o których św. Paweł pisze w Liście do Koryntian - jako metaforze uczciwego życia kształtowanego poprzez rywalizację sportową.

Przy otwarciu obiektu nie mogło zabraknąć honorowych strzałów na bramkę, do której celowali samorządowcy. Prezydent Obrębalski uczynił to skutecznie aż dwa razy (drugi raz na potrzeby mediów). Celnie strzelali też Jerzy Lenard, Hubert Papaj i szef oświaty Waldemar Woźniak. Spudłował Miłosz Sajnog.
Uroczystość zakończyła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny związany z tematyką sportową. W tle mieli łacińską maksymę: Citius, altius, fortius – Szybciej, wyżej, mocniej.

Kolejny obiekt sportowy przy jeleniogórskich szkołach jest już prawie gotowy. To „Orlik” przy SP nr 6. Otwarcie – 18 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group