Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8008
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Z bocianami za pan brat

Wtorek, 1 czerwca 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Ania
MYSŁAKOWICE: Z bocianami za pan brat
Fot. Izabela Kampczyk
Uczniowie z Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach obchodzili wczoraj Dzień Bociana Białego. Podczas uroczystego apelu omawiano rok z życia tego ptaka i wręczano nagrody w konkursie plastycznym i poetyckim na najpiękniejszy wiersz o bocianie.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Angelika Woźniak i Krzysztof Bruzda z klasy 6B oraz najmłodsza uczestniczka konkursu – Julia Płuszewska z klasy 1B.

Dzień Bociana Białego przypada dokładnie 31 maja, dlatego też wczoraj w szkole w Mysłakowicach zorganizowano tę uroczystość. Warto tutaj podkreślić, że bociany są w pewnym sensie symbolem placówki, bo od lat przylatują na teren szkoły, czyli Pałacu Królewskiego, gdzie mają swoje gniazdo. Przez wiele lat uczniowie zwracali uwagę szczególnie na pisklęta.

- Głównym celem obchodów dnia bociana jest uaktywnienie dzieci poprzez obserwację przyrody do podejmowania działań dla jej ochrony oraz poszerzenie wiedzy uczniów poprzez zdobywania konkretnych wiadomości o życiu bocianów – mówi Izabela Kampczyk, koordynator projektu w szkole. - Z grupą 30 gimnazjalistów zorganizowaliśmy liczne prelekcje i konkursy na temat bocianów, prowadzimy cykliczną obserwację bocianiego gniazda, a także zbudowaliśmy stronę internetową.

Projekt w szkole w Mysłakowicach realizowany jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „PRO NATURA”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group