Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6644
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Z Afryki do sejmiku

Środa, 24 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 października 2007, 13:23
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Z Afryki do sejmiku
Fot. Archiwum
Eric Alira pozował jako Chrystus, teraz zostanie radnym wojewódzkim.

Sympatycznego mieszkańca Burkina Faso telewidzowie kojarzą jeszcze z polsatowskiego reality show „Bar”. Niebawem zasiądzie w ławach Sejmiku Dolnośląskiego jako radny. Czeka na nominację po tym, jak Norbert Wojnarowski z PO wygrał wybory do Sejmu i wybrał mandat poselski.

Czarnoskóry samorządowiec związany jest z Chocianowem, gdzie w pracuje w urzędzie miasta i gminy. Zna biegle cztery języki obce i zajmuje się sprawami związanymi z promocją regionu i współpracą zagraniczną.

Mniej znany jest epizod Erica Lariry związany z regionem jeleniogórskim. Otóż Afrykanin, kiedy był gwiazdą serialu „Bar”, pozował znanemu rzeźbiarzowi Zbigniewowi Frączkiewiczowi ze Szklarskiej Poręby, który stworzył figurę Chrystusa zawieszoną na Krzyżu Milenijnym w Bolesławcu.

To nie jedyna zmiana w szeregach sejmiku. Następcę będzie miał także radny Marcin Zawiła, który został posłem ziemi jeleniogórskiej. Będzie nim Józef Kozłowski ze Zgorzelca, który w ubiegłym roku uplasował się po wyborach samorządowych tuż za posłem in spe Zawiłą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group