Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2325
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: XXIII Sesja Powiatu w najbliższy czwartek

Środa, 28 września 2016, 21:06
Aktualizacja: 21:11
Autor: Robert Czepielewski/ts
Powiat: XXIII Sesja Powiatu w najbliższy czwartek
Fot. Archiwum
29 września o godz. 9.00 odbędzie się XXIII Sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego. W programie m.in. debata nad przyszłorocznym budżetem czy stan zabezpieczenia powiatu przed powodzią w minionym roku.

Najważniejsze punktu w programie sesji, to::
1. Podjęcie uchwały w sprawie oceny stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego powiatu jeleniogórskiego za rok 2015
2. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zwrotu stawek radnym Rady Powiatu kosztów przejazdu w podróży służbowej pojazdem samochodowym nie będącym własnością Powiatu Jeleniogórskiego.
3. Podjecie uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu jeleniogórskiego na rok 2016.
4. Rozpatrzenie informacji o przebiegu wykonania budżetu powiatu jeleniogórskiego wraz z informacją o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za I półrocze 2016 roku.
5. Zatwierdzenie wystąpienia pokontrolnego z doraźnej kontroli obejmującej zadanie pn. „Wycinka drzew w pasie drogowym pomiędzy Staniszowem, a Słoneczną Doliną”.

Ponadto zostanie uzgodniony termin kolejnej sesji, a w razie potrzeby dwóch. Według Pawła Kwiatkowskiego wicestarosty powiatu ma to związek z przygotowaniem do opracowania i uchwalenia budżetu na rok 2016.

- Trzeba przyjąć działania kierunkowe, szczególnie w sytuacji, gdy prognozy budżetowe są bardzo ograniczone. Z jednej strony chcielibyśmy dobrze wydawać publiczne pieniądze na bieżącą działalność, z drugiej - zabezpieczyć udziały własne w kilku przedsięwzięciach o charakterze rozwojowym- powiedział Paweł Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group