Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7901
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: XX edycja Super Zawodów z “Dąbrówką”

Poniedziałek, 18 maja 2015, 14:18
Aktualizacja: Środa, 20 maja 2015, 8:23
Autor: EG
Region: XX edycja Super Zawodów z “Dąbrówką”
Fot. MT
W sobotę (16.05) na terenie Domu Wczasowego “Lubuszanin” w Sosnówce Górnej odbyła się XX edycja Zawodów Sprawnościowo–Obronnych organizowanych od lat przez Centrum Opieki Nad Dzieckiem “Dąbrówka” (wcześniej Dom Dziecka Nr 2 “Dąbrówka”).

Dzięki gościnności gospodarza Stanisława Grzegockiego, na pięknym terenie otaczającym ośrodek rywalizowały reprezentacje placówek opiekuńczych i resocjalizacyjnych, które licznie przybyły do Sosnówki na zaproszenie dyrektora “Dąbrówki” Katarzyny Lenart-Wyrobek. Na placu sportowych zmagań spotkały się: dzieci i młodzież z Domów dla Dzieci “Nadzieja” w Jeleniej Górze, Domów Dziecka z Kaczorowa i Szklarskiej Poręby, placówek resocjalizacyjnych z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego, Leśnej i Zgorzelca oraz silna grupa, reprezentująca organizatora, czyli “Dąbrówkę”.

Na 400-metrowej trasie 3-osobowe drużyny, poza szybkim biegiem, musiały wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, celnością w rzutach lotką do tarczy, sprawnością w złożeniu maski p/gazowej oraz precyzją w strąceniu pachołków strumieniem wody z węża strażackiego.

- Jak zawsze, na zawodach jest megafajnie. Najpierw trzeba się trochę pomęczyć, ale potem jest pyszny bigos i wspaniałe nagrody - powiedziała zmęczona po biegu Sandra z “Dąbrówki”.

- W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda, jest ciepło i słonecznie. Chcę bardzo podziękować osobom i instytucjom, bez wsparcia których ta impreza byłaby znacznie skromniejsza. Nagrody dla dzieci, w tym roku są atrakcyjne. Tablety, słuchawki, plecaki, piłki oraz słodycze, mogliśmy kupić z funduszy, przekazanych przez Wydziały Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Starostwa Powiatowego. W organizacji zawodów pomagają nam od lat nasi przyjaciele: funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gasniczej nr 1 Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Przygotowanie imprezy wymaga dużo pracy, ale satysfakcja i radość na buziach dzieci jest dla nas największą nagrodą - powiedziała koordynator zawodów, pedagog “Dąbrówki” Agnieszka Chłopeniuk.

Impreza zakończyła się uroczystym rozdaniem nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników oraz wspólnym posiłkiem, który ufundował gospodarz “Lubuszanina”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1110
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group