Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: XIV. Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

Środa, 13 stycznia 2016, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Kowary: XIV. Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi
Fot. Organizator
6 lutego 2016 r. w Kowarach odbędzie się już po raz XIV „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”.
Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga”. Trwają zapisy!

Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych, konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak proste jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. - Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników – mówią organizatorzy. - Pamiętajcie, nie trzeba mieć swoich sań! Te zapewni organizator. Udział w imprezie jest bezpłatny! – dodają.

Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” można znaleźć na stronie: http://zapisy.ultimasport.pl/148.

Zjazdowi Saniami Rogatymi tradycyjnie towarzyszyć będzie impreza rekreacyjna odbywająca się w sąsiedztwie mety, na placu przy „Sztolniach Kowary w Kopalni Liczyrzepa”. Nie zabraknie tam występów artystycznych i konkursów dla widzów. - Przygotowaliśmy busy dowożące bezpłatnie widzów z centrum Kowar do okolic Hotelu „Jelenia Struga” – dodają organizatorzy.

Odjazdy busa z parkingu przy Biedronce (Kowary, ul. Jagiellończyka) na miejsce imprezy około godziny: 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Powrót do centrum Kowar około godziny: 15:30, 16:00 i 16:00.

Organizatorami „Międzynarodowego Zjazd Saniami Rogatymi” są: Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Nadleśnictwo "Śnieżka", Związek Gmin Karkonoskich, Jelenia Struga, Sztolnie Kowary w Kopalni Liczyrzepa, Kopalnia Podgórze, Fundacja Slow City.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group