Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8431
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: XIII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

Wtorek, 3 lutego 2015, 9:52
Aktualizacja: 10:06
Autor: Angela
Kowary: XIII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi
Fot. Organizatorzy
Ruszyły zapisy na „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”, który odbędzie się w sobotę (21 lutego 2015 r.) w Kowarach. – Impreza ta w naszym mieście zostanie zorganizowana już po raz trzynasty i jak zawsze nie zabraknie atrakcji i emocji – zapewniają organizatorzy.

Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój.

- Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników – informują organizatorzy. - Pamiętajcie, nie trzeba mieć swoich sań! Te zapewni Wam organizator – dodają.

Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” znajduje się na stronie: http://www.kowary.pl/pl/xiii-miedzynarodowy-zjazd-saniami-rogatymi-2015.

Zjazdowi Saniami Rogatymi tradycyjnie towarzyszyć będzie impreza rekreacyjna odbywająca się w sąsiedztwie mety, na placu przy „Sztolniach Kowary w Kopalni Liczyrzepa”. Nie zabraknie tam występów artystycznych i konkursów dla widzów. W tym roku pojawi się również nowość - po raz pierwszy odbędzie się „kąpiel morsów” organizowana przez Fundację Slow City. Wejście zimą do potoku Jelenia Struga dla każdego może być sporym wyzwaniem. - Warto sprawdzić, czy znajdzie się w sobie odwagę, by zrobić krok ku lodowatej wodzie tego urokliwego karkonoskiego strumienia – zachęcają organizatorzy.

Zjazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Organizatorami „Międzynarodowego Zjazd Saniami Rogatymi” są: Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Związek Gmin Karkonoskich, Jelenia Struga MEDICAL SPA, Sztolnie Kowary w Kopalni Liczyrzepa, Kopalnia Podgórze i Fundacja Slow City.

Imprezę honorowym patronatem objął Nadleśniczy Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach Jarosław Zając.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group