• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 13:40
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 8207
  • Zalogowanych: 28
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wzruszające spotkanie opłatkowe w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 grudnia 2017, 14:16
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W ostatnim czasie w naszym mieście masowo organizowane są spotkania opłatkowe. To nieodzowny element okresu przed świątecznego. Takie spotkanie rok w rok od 2004 organizuje Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Dzieci z Zespołem Downa. Byliśmy obecni na ich małej wigilii.

Siedziba Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa wypełniła się członkami, ich bliskimi, wolontariuszami, znajomymi i osobami, które na co dzień w różny sposób wspierają tę organizację.

Wszyscy spotkali się w Cieplicach, aby razem w świątecznej atmosferze kolędować i przełamać się opłatkiem. Nie zabrakło także prezentów pod choinką. - Nawet bym powiedział, że ta nasza tegoroczna choinka jest za mała na te prezenty, które leżą teraz pod nią. Wszystkie dzieci ze zniecierpliwieniem czekają momentu kiedy będą mogły je otworzyć i zobaczyć co jest w środku. Oprócz tego odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd, bo to jest nasza polska tradycja oraz przełamiemy się opłatkiem. Cieszymy się, że tu jesteśmy i wspólnie możemy celebrować ten wyjątkowy czas – mówi Cezary Staroń, prezes Zarządu Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Spotkanie obfitowało w wiele radosnych i wzruszających momentów. - Mnie to bardzo ujmuje. Wczuwam się w sytuacje tych rodziców, uważam, że są to piękne rodziny, ze wspaniałymi rodzicami, którzy bardzo dbają o dzieci i bardzo, bardzo je kochają. To widać – mówi Zbigniew Ładziński, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia doskonale wiedzą co jest najważniejsze w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, aby być bliżej niezależnie od istniejących barier. To doskonała wskazówka dla nas wszystkich...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Grażyna Haliczko 23-12-2017 11:14
Pozdrawiam Was kochani.wesołych świąt.
Renata Orzech 23-12-2017 20:14
Kochani jesteście wielcy.Zawsze będziecie lustrem dla other.Niech Was nigdy nie opuszcza pogoda ducha i ciepło,które nosicie w sobie.Pozdrawiam serdecznie🎄🎄🎄💟🎅

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group