Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 5859
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wzrost punktów szóstoklasistów SP7

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 czerwca 2013, 7:41
Aktualizacja: 14:10
Autor: Manu
Fot. Artur Wojno–Orański
Jeleniogórska „Siódemka” – choć według wyniku ze sprawdzianu szóstoklasisty niedostrzegalna w powiecie – jednak spośród miejscowych podstawówek odnotowała awans. Uczniowie klas szóstych napisali sprawdzian znacznie lepiej niż w ubiegłym roku. Różnica punktowa wynosi 3,7 pkt., co stanowi 9, 25%.

- Co prawda wynik punktowy sprawdzianu w naszej szkole (22 pkt.) jest nieco niższy niż wynik w mieście (24,9 pkt.) i województwie (23,6 pkt.), lecz nie zmienia to faktu, że szóstoklasiści uzyskali w tym roku średnio największy wzrost w stosunku do roku ubiegłego – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2. – To wzrost prawie o 10% - 3,7 punktów, podczas gdy w mieście o półtora punktu, a w województwie - 1,1 pkt. Ponadto w porównaniu z rokiem ubiegłym nasza placówka zbliżyła się do wyników w województwie (różnica 1,6 pkt.).

Największy progres nastąpił w kategorii rozumowanie 1,1 pkt., tj. 45% oraz czytanie o 1,8 pkt. czyli o 18%. Poprawie uległo także pisanie o 0,7 pkt., czyli 7%. Największy wzrost nastąpił w standardzie czytanie. Uczniowie SP nr 7 osiągnęli wynik o 0,1 wyższy niż uczniowie w Jeleniej Górze i o 0,4 niż w województwie. Analizując współczynniki łatwości dla poszczególnych standardów największa różnica między wynikiem SP7, a miastem i województwem jest przy standardzie wykorzystanie wiedzy w praktyce.

- Tym większa satysfakcja dla nas, że wśród piszących szóstoklasistów, aż 60% przebadanych w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej wykazuje różnorodne dysfunkcje, które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie w sytuacji szkolnej – podkreśla wychowawczyni klasy VI i polonistka Magdalena Kołyszko-Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Rodzic 6-06-2013 8:30
Brawo Siodemka
~brawo 6-06-2013 8:41
Brawo dzieciaki z ,,7"!
~ 6-06-2013 9:44
skad tylu niedorozwojow w tym spoleczenstwie- 60 % z przebadanych!!!
~observer1 6-06-2013 10:50
Co nabór szwankuje i trzeba sztucznie podbijać sondaże?! ;) Nie martwcie się na rok przed wyborami nikt was nie zamknie, ale po wyborach "7" lub "13" albo jedna i druga będzie do likwidacji. To jest bardziej niż pewne! Teraz w takiej "7" upycha się "nauczycieli spadochroniarzy" - znajomych i przyjaciół królika na przetrwanie, żeby mieli co do gara włożyć przez najbliższy rok. Z kompetencjami tych pseudopedagogów nie ma to jednak nic wspólnego. Zero indywidualnego podejścia do ucznia. Stąd też, jeżeli drodzy rodzice liczycie na to, ze w tej szkole uczyć Wasze dzieci będzie profesjonalna kadra, to się grubo mylicie. Taki artykulik ma tylko uwiarygodnić tę dogorywającą szkołę w oczach mieszkańców, jakoby jeleniogórska oświata miała się dobrze :) Tam już jest dno, a za rok będzie muł i glony...
~AqaS 6-06-2013 12:20
do Observer1 - masz tam dziecko w szkole że tak na nia plujesz? Ja jestem bardzo zadowolona właśnie z podejścia nauczycieli do dzieciaków! Gdzie dziecko jest człowiekiem a nie "nastepny proszę" Jak do tej pory tylko 1 nauczyciel jest nietego ale tak jest w każdej szkole więc lepiej słyszeć że 1 jest blee niż gdy dziecko mi płakało, wymiotowało i miało depresje przez to że nie chciało chodzić do szkoły w której było zgnojone przez nauczycieli :/ i moim błędem było to że trzymałam je tam za długo zanim zaryzykowałam i zmieniliśmy szkołę!
~observer1 6-06-2013 12:44
Tak! Miałam tam dziecko i zabrałam właśnie po tym, jak się okazało, czym kieruje się dyrekcja tej szkoły i co jest decydujące w tym, kto i jak będzie uczył moje dziecko. Z kompetencjami nie miało to nic wspólnego, o czym świadczą chociażby wyniki, o których mowa powyżej. Do tego informacje, które uzyskałam z wiarygodnego źródła o tym, że liczą się układy i koneksje w urzędzie miasta, a nie dobro dziecka i to czy określony nauczyciel jest faktycznie dobry... Szkoła zajmuje przedostatnie miejsce, a oni piszą artykuł, że jest wzrost, bo awansowali z ostatniego. To nawet nie jest śmieszne, tylko żenujące, bo ta szkoła tak, czy siak jest na dnie. Teraz powinni napisać tekst o 13-tce, że wprawdzie jest na ostatnim miejscu, ale za to ma uczniów, którzy uśmiechają się częściej, niż gdzie indziej;)
~s. 6-06-2013 12:57
Ciekawe ilu uczniów z przodujących szkół ma orzeczenia poradni. Przecież te dzieci "gorszego Boga" trzeba gdzieś upchnąć. Padło na 7 i 13. Żal tylko, że ci przodujący cieszą się jak "murzyn blachą".
~Do ~ 6-06-2013 14:26
~observer1; To niezwykle prymitywne, że ocenia się po "wyścigu szczurów", często nieuczciwym wyścigu, dodać należy. Szkoła jak każda inna, a testy to tylko subiektywna ocena jednego dnia z życia szkoły. Pani/Pana wypowiedź świadczy nie tylko o tym jak niską kulturą wychowywania dziecka jako Rodzic posiada, ale jaką poziom mo...lności reprezentuje. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie kto wychowuje Dziecko i ile czasu spędza z nim nauczyciela a ile rodzic. A takie typu poranienia-zwierzenia (bo komentarz to żaden), proponuję na bloga lub do psychologa albo po prostu WYBACZYĆ. Bo ciężko będzie w sercu będzie, a używkami trudno "zagryźć" korzeń goryczy.
~Elza 6-06-2013 15:32
Brawo, brawo SP7 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~droga ku 6-06-2013 17:03
Witam. Kilka słów do wszystkich. Problemem polskich szkół jest brak rejonizacji. To prawda że 7 i 13 ma trudną młodzież ale to nie wina dzieci tylko systemu. Przywrócić rejonizacje. Te z rodzin problematycznych dzieci będą miały styczność z dziećmi z rodzin normalnych i problem się zakończy. Jak nauczyciel ma uczyć jeżeli np. na 20 przypada 18 z rodzin z problemami. To rządzący są odpowiedzialni za tą sytuację i tak jest ze wszystkim w Polsce. Wzywam was do rewolucji mój narodzie!!!
~observer1 6-06-2013 18:36
Warto czasem przeczytać dwa razy wypowiedź, do której ma się zamiar odnieść. Szczególnie, kiedy się jej nie rozumie, ponieważ pisze się później od rzeczy. Moje komentarze dotyczą przede wszystkim sytuacji w sp 7, w której ratowanie i ustawianie stołków kadry pedagogicznej według klucza układów i znajomości, a nie kompetencji bierze górę nad dobrem dzieci uczących się tam. Moje komentarze dotyczą ponadto kwestii żałosnej reakcji dyrekcji tejże szkoły w postaci powyższego "artykułu na życzenie", publikowanego dzień po ukazaniu się wyników szkoły, które plasują ją na przedostatnim miejscu. Inna interpretacja moich wypowiedzi oraz całej sytuacji świadczy nie tylko o problemach ze zrozumieniem czytanego tekstu, ale przede wszystkim o problemach emocjonalnych autora (pewnie pracownika sp 7).
~do observer 6-06-2013 21:34
idz się leczyć, bo jadem plujesz, (kompleksy wzięły górę co?) nic mi do 1,2,3...7, 8,13 ale jak czytam tak chore i płaskie wypowiedzi cudnych rodziców to ręce opadają. zabralas dziecko z 7 to dobrze o co Ci idzie teraz? nie załatwił Tobie ktoś pracy, masz teraz żal i plujesz na wszystkich z 7? oj chore to chore.....
~Wywołany 6-06-2013 22:54
No cóż bywają i tacy ludzie jak ~observer1...Rozumiem, że post podszyty jest strachem, ze niektórzy oprócz "ślepego" zawierzenia mogliby także myśleć i się zastanowić. Tutaj ludzie myślą i bronią swoich przekonań na podstawie różnych argumentów, W przypadku Pani ~observer1~ to pysznienie się, zabawy w obgadywanie i oczernianie bliźniego. Jeśli jest zła szkoła, zła kadra, zły dyrektor, zły artykuł, to jaki jest ~observer1? Idealiny i nieskazitelny jako Rodzic. Nic dodać, nic ująć. Tylko przyklasnąć.
~observer1 6-06-2013 23:30
Cóż, widać prawda bywa dla niektórych bolesna... Stąd konieczność odwracania kota ogonem i udawanie, że wszystko jest w porządku, kiedy nie jest. Niemniej, dobranoc wszystkim :)
~kwiateczek1 7-06-2013 9:01
gdyby bylo im tak źle to nie mieliby potrzeby odwracania\" róznych kotów\" w rózne strony\" tylko przeniesliby dzieci? Proste nie? Myslisz Observer 1 , ze tylko Ty masz tag \"genialne pomysły\"?
~KP 7-06-2013 12:13
GRATULACJE DLA SIDEMKI i DZIECI i NAUCZYCIELI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group