Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11313
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wzrost punktów szóstoklasistów SP7

Czwartek, 6 czerwca 2013, 7:41
Aktualizacja: 14:10
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wzrost punktów szóstoklasistów SP7
Fot. Artur Wojno–Orański
Jeleniogórska „Siódemka” – choć według wyniku ze sprawdzianu szóstoklasisty niedostrzegalna w powiecie – jednak spośród miejscowych podstawówek odnotowała awans. Uczniowie klas szóstych napisali sprawdzian znacznie lepiej niż w ubiegłym roku. Różnica punktowa wynosi 3,7 pkt., co stanowi 9, 25%.

- Co prawda wynik punktowy sprawdzianu w naszej szkole (22 pkt.) jest nieco niższy niż wynik w mieście (24,9 pkt.) i województwie (23,6 pkt.), lecz nie zmienia to faktu, że szóstoklasiści uzyskali w tym roku średnio największy wzrost w stosunku do roku ubiegłego – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2. – To wzrost prawie o 10% - 3,7 punktów, podczas gdy w mieście o półtora punktu, a w województwie - 1,1 pkt. Ponadto w porównaniu z rokiem ubiegłym nasza placówka zbliżyła się do wyników w województwie (różnica 1,6 pkt.).

Największy progres nastąpił w kategorii rozumowanie 1,1 pkt., tj. 45% oraz czytanie o 1,8 pkt. czyli o 18%. Poprawie uległo także pisanie o 0,7 pkt., czyli 7%. Największy wzrost nastąpił w standardzie czytanie. Uczniowie SP nr 7 osiągnęli wynik o 0,1 wyższy niż uczniowie w Jeleniej Górze i o 0,4 niż w województwie. Analizując współczynniki łatwości dla poszczególnych standardów największa różnica między wynikiem SP7, a miastem i województwem jest przy standardzie wykorzystanie wiedzy w praktyce.

- Tym większa satysfakcja dla nas, że wśród piszących szóstoklasistów, aż 60% przebadanych w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej wykazuje różnorodne dysfunkcje, które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie w sytuacji szkolnej – podkreśla wychowawczyni klasy VI i polonistka Magdalena Kołyszko-Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group