Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9387
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wywalczona wiata przystankowa już jest

Wtorek, 20 listopada 2012, 9:14
Aktualizacja: 14:08
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wywalczona wiata przystankowa już jest
Fot. Angela
Od kilku dni przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Bacewicz w Jeleniej Górze pasażerów z jeleniogórskiego Zabobrza przed deszczem chroni nowa wiata przystankowa. – Od 2008 roku pisaliśmy pisma z prośbą o ustawienie w tym miejscu wiaty, w końcu się udało. Teraz można się schronić i usiąść, kiedy autobus się spóźnia – mówi pan Tadeusz, mieszkaniec Zabobrza.

O tę wiatę pasażerowie walczyli od czterech lat. Do tej pory chętnych do jej zakupienia i zamontowania jednak nie było. Jest to bowiem przystanek autobusów kursowych, jadących w kierunku Wrocławia, a nie przystanek miejski. Przewoźnik - PKS Tour Jelenia Góra - tłumaczył, że nie buduje przystanków, bo jest to zadanie miasta. Urząd miejski twierdził coś zupełnie odwrotnego, ale na szczęście w tym roku zapadła decyzja, by przy doposażaniu przystanków miejskich w nowe wiaty, jedną z nich ustawić właśnie w tym miejscu.

- Zabobrze to największa dzielnica miasta – mówi pan Tadeusz – dla miasta był to wstyd, że ludzie stali pod gołym niebem i mokli.

Teraz nikt się już wstydzić nie musi. Przeszklona wiata stoi ku uciesze pasażerów. Jej koszt to 13 tys. zł.

– Dojeżdżam do Wrocławia już trzeci rok. Taką wiatę docenia się szczególnie jesienią i zimą, kiedy pada, a autobusy często przyjeżdżają z opóźnieniem – mówi Ewelina, studentka z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group