Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6987
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wytańczyli punkty

Środa, 28 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 19:23
Autor: marek
W miniony weekend odbył się 40 Turniej Tańca Towarzyskiego Karkonosze Open 2005. Imprezę po raz kolejny zorganizowała szkoła Tańca Kurzak Zamorski oraz Urząd Miasta.

Do Jeleniej Góry przyjechało 360 par tanecznych z 10 krajów. Ich liczba wynika między innymi z tego, że turniej zaliczany jest do rankingu światowego międzynarodowej organizacji IDSF, która prowadzi światową klasyfikację par tanecznych. Im wyższe miejsce na liście, tym bardziej ceniona i zapraszana jest taka para oraz może brać udział w najwyżej cenionych turniejach na świecie.

Jak powiedział organizator turnieju, Kazimierz Kurzak, to ściąga do Jeleniej Góry pary z Litwy, Łotwy, Białorusi, Austrii czy Bułgarii. Walka na parkiecie była zacięta, tancerki wabiły nie tylko tańcem, ale strojami, a niektóre ubiory były bardzo śmiałe i pokazywały bardzo dużo. Były też łzy radości i szlochanie w kącie tych, którch występ oceniono nisko.

Niektórzy tancerze i tancerki nie wytrzymywali wysiłku i musieli schodzić z parkietu z skurczem w łydce. Tutaj przydawał się znajomy masażysta, lub rozgarnięty partner.

W kategoriach zaliczanych do klasyfikacji wygrali, w kategorii tańców latynoamerykańskich - Marek Filsa i Kinga Jurecka z Warszawy natomiast w kategorii standard Paweł Świtalski i Agata Pilarska ze Szczecina.

Niemały sukces odnieśli młodzi tancerze z jeleniogórskiej szkoły tańca Szok w domu kultury Muflon. Natalia Głębocka i Wojtek Jeszke zajęli drugie miejsce w kategorii 12-14 lat.

Liczniej niż w poprzednich latach zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała popisy tancerzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group