• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 22:14
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 7159
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wystawa szkła Aleksandry Kujawskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 12:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze można oglądać prace absolwentki Liceum Plastycznego w Cieplicach, która aktualnie jest doktorantką Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Na spotkanie, otwierające wystawę przybyli dawni nauczyciele Aleksandry Kujawskiej, rodzina, znajomi i przyjaciele.

Aleksandra Kujawska to doktorantka Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, w II Pracowni Szkła Użytkowego prof. Beaty Mak-Soboty. Jej szkła reprezentowały Polskę na Expo w Mediolanie oraz na wystawach designu m.in. w Paryżu, Londynie, Buenos Aires - informują organizatorzy.

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach (kierunek szkło artystyczne) rozwijała się w pracowni Władysława Czyszczonia. Jest też wychowanką Koła Szklarskiego Mieczysława Buczyńskiego w Muzeum Karkonoskim. Od czasów licealnych związana emocjonalnie z Karkonoszami i regionem. Kilka razy w roku wraca w Karkonosze, tym razem z wystawą prezentującą jej twórczość w szkle - dodają organizatorzy.

Trudno ją nazwać gościem Muzeum Karkonoskiego, bo współpracuje z nami na co dzień przy różnego typu inicjatywach - powiedziała Gabriela Zawiła, dyrektor MK.
Jest to dla mnie duże przeżycie, tym bardziej, że są tu moi profesorowie, wychowawczyni - wyznała Aleksandra Kujawska, która dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy. - Wszczęcie przewodu doktorskiego kończy mój etap uczennicy i teraz zobaczymy, co zostanie z tych wszystkich technik. W tym momencie najbliższa mojemu sercu jest rzeźba - dodała artystka.

Wystawę na II piętrze Muzeum Karkonoskiego można oglądać do 3 marca 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group