• Poniedziałek, 22 lipca 2019
  • Godz. 22:24
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 7268
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wystawa prac artystów z Wołowa

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 11 maja 2019, 9:41
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2019, 6:41
Autor: WAC
Fot. UM Karpacz
Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu zaprasza na wernisaż wystawy prac artystów z Wołowa: Danuty Arendarskiej, Renaty Niedźwieckiej oraz Ryszarda Loksia. Impreza odbędzie się dziś (11.05) o godzinie 17.00. Wystawa będzie czynna do 8 czerwca

Danuta Arendarska - nauczyciel i instruktor plastyk, tworzy i wystawia swoje obrazy od 1971r. Pracując na przemian w szkołach i domach kultury jest animatorem twórczości dorosłych plastyków, młodzieży i dzieci. Swoją twórczością na stale wpisała się w artystyczny krajobraz Wołowa i Brzegu Dolnego. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety, kompozycje abstrakcyjne, czasami też sięga po kopiowanie dzieł mistrzów. Jej pejzaże jawią się nam jako zjawisko, fenomen natury. Brała udział w wielu plenerach i wystawach w środowisku lokalnym, we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Świdwinie i Buchholz. Jej obrazy znajdują się u odbiorców indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Kanadzie, USA i Australii.

Renata Niedźwiecka - maluje amatorsko w wolnych chwilach. Samouk, który inspiruje się malarstwem znanych polskich i światowych malarzy. Naśladuje i podziwia wybitnych malarzy, którzy potrafią i dążą do doskonałości, malują fotograficznie otaczający świat. Uwielbia malować to co zachwyca, inspiruje, co zwykłe i bliskie, wielkie i wzniosłe. W latach 2000-2003r otworzyła w Wołowie galerie Emanueli, w której wystawiane były prace lokalnych malarzy, artystów, plastyków.

Ryszard Lokś - wieloletni mieszkaniec Wołowa. Były uczeń Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jego głównym mentorem był nieżyjący już wybitny artysta Zbigniew Paluszak. W malarstwie inspiruje się przede wszystkim przyrodą. Stosuje różnorodne techniki- olej, akwarele, akryl i pastel. Brał udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Dziwi
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group