Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6000
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa pokonkursowa 18. Biennale Fotografii Górskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 września 2014, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: Manu
Fot. Organizator
W Muzeum Karkonoskim od wczoraj (5 września) czynna jest wystawa pokonkursowa XVIII Biennale Fotografii Górskiej. Na ekspozycję składa się 170 prac 58. autorów z Polski i Czech. Organizatorem jest Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury i Muzeum Karkonoskie.

- Osiemnasta edycja Biennale Fotografii Górskiej potwierdza ogromne zainteresowanie fotografów tą tematyką – mówi przewodniczący jury Eugeniusz Józefowski ze Związku Polskich Artystów Plastyków. - Inspiracja do twórczej aktywności nieustannie czerpana z gór wydaje się mieć źródło w ich niedostępności, trudzie przemierzania podczas wielogodzinnych czy wielodniowych wypraw.

Na konkurs przesłano 712 zdjęć, głównie w zestawach tworzonych przez 78. autorów. Przyznano następujące nagrody: Grand Prix (5 tys. złotych) zdobył Krzysztof Strzoda. Pierwszą nagrodę (2 tys. 500 zł) przyznano Rafałowi Swosińskiemu, drugą nagrodę (1 tys. 500 zł) otrzymał Piotr Grochala, a trzecią nagrodę (tysiąc złotych) – Julita Chudko. Nagrodę specjalną za fotografie o tematyce tatrzańskiej przyznano Pawłowi Opalińskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~JJ 6-09-2014 13:16
szkoda, że zdjęcia nie zostały podpisane
~fotograf 6-09-2014 21:55
Prawdę mówiąc nic specjalnego, jakieś rowki w skale, śnieg w górach itd. Zastanawia mnie dlaczego nie ma fotografii z Karkonoszy. No ale tu wszyscy od dawna wiedzą - gdyby ktoś dostał jakąś nagrodę to nie wypłaciłby się dyrektorowi KPN, bo to już można podciągnąć pod publikację komercyjną. Smutne jak jedna instytucja z komuszą mentalnością niszczy kreatywnych w naszym regionie. Nie dziwmy się później, że pod Karkonoszami wygrywają zdjęcia... z Tatr.
~ja 8-09-2014 9:57
do fotografa - proszę iść na wystawę i zobaczyć wszystkie zdjęcia, a nie wypisywać andronów na podstawie kilku tu zamieszczonych. Jak zwykle - znalazł się krytyk i "fotograf". Poza tym - to jest Biennale Fotografii Górskiej, a nie fotografii Karkonoszy.
~do wyżej 8-09-2014 22:16
A Karkonosze to nie góry? Skoro żyjemy w Karkonoszach, to zdjęć z Karkonoszy powinno być najwięcej. Jak zechcę oglądać Tatry to sobie pojade do Zakopanego. Turyści którzy przyjeżdżają do Jeleniej Góry na takie wystawy też pewnie o niczym innym nie marzą, tylko żeby zobaczyć Tatry na fotografiach. Sorry, ale to ty wypisujesz androny. Widać sam nie widziałeś tej wystawy, albo pleciesz trzy po trzy tylko po to żeby kłapać dziobem. Pochwal się swoimi fotografiami, mondralo sprzed ekranu monitora, zanim znowu napiszesz kogoś w cudzysłowie.
~bill 12-09-2016 11:04
Człowieku to międzynarodowe BIENALE fotografii górskiej a nie Karkonosze dla turysty... Pozatym chyba po innych górach chodzimy bo fotografii z Karkonoszy podczas 18 edycji było naprawdę sporo... ps. wszystkie moje prace to Karkonosze...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group