Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6196
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa Haliny Truszczyńskiej “Wertykalna strona życia” w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 października 2015, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Manu
Fot. ODK
W poniedziałek (19.10) o godz. 17.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Trzcińskiego 12) będzie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Haliny Truszczyńskiej – “Wertykalna strona życia”. Ekspozycja będzie czynna do 21 listopada.

Halina Truszczyńska urodziła się w Dzień Dziecka w Tarnobrzegu. Od wczesnego dzieciństwa była aktywna i posiadała dużą wyobraźnię. Z wykształcenia i zawodu jest matematykiem i informatykiem, z zamiłowania zaś maluje obrazy i pielęgnuje ogród. Jako jedyna z całej rodziny wykazywała zdolności artystyczne, które do tej pory wykorzystuje realizując swoją pasję, jaką jest malarstwo. Przyjeżdżała w okolice Jeleniej Góry w młodości, by brać udział w plenerach malarskich. W Jeleniej Górze zachwyciły ją pejzaże i piękno całej kotliny. Wyszła z mąż za jeleniogórzanina i zamieszkała tu na stałe w roku 1986.

- Odkąd rodzime okolice Sandomierza zamieniłam na Karkonosze, stały się one źródłem wielu inspiracji dla moich obrazów i fotografii, stworzyły także możliwości uczestniczenia w malarskim życiu artystycznym – opowiada Halina Truszczyńska. - Duży wpływ na dalszy kierunek drogi miało poznanie malarstwa i osoby Pawła Trybalskiego. Pod Jego okiem uczyłam się warsztatu i patrzenia na otoczenie. Obecnie coraz śmielej podejmuję tematy intelektualno-duchowe – mówi autorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group