Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5743
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystawa fotografii w Vrchlabí już otwarta

Czwartek, 18 czerwca 2015, 14:14
Aktualizacja: 16:10
Autor: Manu
Region: Wystawa fotografii w Vrchlabí już otwarta
Fot. Organizator
W miniony poniedziałek (15.06) w holu pałacu w Vrchlabí, w Czechach, w powiecie Trutnov, została uroczyście otwarta wystawa fotograficzna zatytułowana po prostu “Vrchlabí. Oczami fotografów”. Wystawę można oglądać do 30 czerwca, a od 25 czerwca w budynku Centrum Integracji i Tradycji Miasta w Kowarach.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach projektu “Vrchlabí a Kowary - společnĕ 10 let w EU”. Projekt jest współfinansowany ze środków ERDF (European Regional Development Fund) za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Wystawa jest efektem dwudniowego pleneru fotograficznego, który miał miejsce w kwietniu br. w Vrchlabí. Wśród uczestników pleneru znaleźli się także młodzi początkujący fotografowie z Kowar: Aleksandra Wiącek i Patryk Rosiak. Na wystawie zaprezentowano również fotografie Marty Weinke i Andrzeja Weinke.

Pałac w Vrchlabí (malowniczej miejscowości zwanej również “Bramą Karkonoszy”) należy do czołówki obiektów w Europie zaprojektowanych w stylu renesansowym przez nieznanego do dziś autora. Wybudowany w roku 1546, stał się magnesem dla licznej grupy turystów chcących poznać unikatowy styl, góry i ich urocze miejscowości. Obecnie pomieszczenia zamkowe wykorzystuje Rada Miasta Vrchlabí.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group