Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 5120
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystawa fotograficzna „Rok cietrzewia” w Kowarach

Czwartek, 10 października 2013, 8:50
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2013, 7:33
Autor: Manu
Region: Wystawa fotograficzna „Rok cietrzewia” w Kowarach
Fot. Organizator
Jutro (w piątek, 11 października) o godz. 12.00 w Centrum Integracji i Tradycji Miasta w Kowarach (przy ul. 1–go Maja 1, drugi budynek Urzędu Miejskiego, I piętro) nastąpi oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej „Rok cietrzewia”. Wystawę przygotował Karkonoski Park Narodowy. Wystawa będzie dostępna do 18 października.

Na ekspozycję składa się 30 fotografii przedstawiających charakterystyczne cechy wyglądu gatunku, biologię, w tym złożone zachowania godowe, ptaki na tle różnych pór roku, ptaki w środowisku. Zdjęcia prezentują ostoje górskie i ostoje nizinne cietrzewia. Ich autorami są: Grzegorz Leśniewski, Libor Dostál i Artur Homan. Wydruki zdjęć wykonała firma PROLAB.

Grzegorz Leśniewski fotografuje przyrodę Polski. Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, aktualnie pracuje dla dużej firmy farmaceutycznej. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się w roku 1994, gdy uwagę jego aparatu przykuły ptaki, a dopiero później inne zwierzęta, rośliny i krajobraz. Swoje zdjęcia publikuje w czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych, kalendarzach, książkach oraz wydawnictwach popularno-naukowych. Jest również autorem cyklu diaporam „Przez Puszcze i Bagna”, która opowiada o przyrodzie Polski.

Libor Dostál miał 12 lat, gdy po raz pierwszy sięgnął po aparat fotograficzny Flexaret. W czasie studiów na wydziale leśnictwa Akademii Rolniczej w Brnie, którą ukończył w 1985 roku, zaczął intensywnie fotografować ptaki i inne dzikie zwierzęta. Obecnie rejestruje zdjęcia głównie aparatem stricte reporterskim Canon EOS 350 D z obiektywem Canon 70-300 IS. Najbardziej ulubionym jego tematem zdjęć pozostaje różnorodność krajobrazów przyrodniczych. Oprócz fotografowania regularnie publikuje artykuły o ochronie przyrody i polowaniach. Obecnie pracuje jako inspektor genetyki, sadzenia i ochrony lasu w Dyrekcji Regionalnej Lasów Republiki Czeskiej w Libercu.

Artur Homan studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Fotografią zajmuje się zawodowo od roku 1993. Oprócz tematów przyrodniczych, fotografuje ludzi (fotoreportaż, tradycyjne zawody, rolnictwo, rybactwo, kultura) i zabytki. Realizacją także filmy przyrodnicze. Jest autorem wielu prelekcji i diaporam o tematyce przyrodniczej. Prowadzi wykłady z fotografii cyfrowej. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawę „Rok cietrzewia” Karkonoski Park Narodowy realizuje w ramach projektu „Jedne góry, jedne lasy” PL.3.22/3.3.01/10.02209, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
446
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group