Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8217
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Wystawa „500 prac na 500 lat” w Kowarach

Piątek, 18 października 2013, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2013, 19:59
Autor: Manu
Kowary: Wystawa „500 prac na 500 lat” w Kowarach
Fot. MOK Kowary
Dzisiaj (18 października, piątek) o godz. 18.00 w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach będzie miał miejsce wernisaż niecodziennej, integracyjnej wystawy twórczości mieszkańców Kowar pt. „500 prac na 500 lat”. Organizatorem jest Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kowarach i kowarski MOK.

Wystawa lokalnej twórczości nie ma charakteru konkursowego ani handlowego. Sam fakt zaprezentowania swoich umiejętności innym, jest ważnym aspektem całego przedsięwzięcia. Stworzone rękodzieła zostały wykonane różnymi technikami artystycznymi. Wśród prac znalazły się m.in. rzeźby, obrazy, fotografie, a także dzieła wykonane metodą haftu.

- W regionie mamy wielu utalentowanych i pomysłowych twórców, którzy potrafią stworzyć niepowtarzalne i piękne przedmioty dekoracyjne, jak i użytkowe - mówi Krystyna Konieczna, prezes zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, które jest współorganizatorem wystawy.

Wernisaż „500 prac na 500 lat” został zorganizowany w ramach obchodów 500 lat nadania praw miejskich dla Kowar. W tym roku mija właśnie pięć wieków od nadania Kowarom przywileju lokacyjnego. 4 listopada 1513 roku król Władysław Jagiellończyk nadał Kowarom prawa miejskie, co przyczyniło się do szybszego rozwoju miejscowości – demograficznego, gospodarczego i kulturalnego. W konsekwencji tego wydarzenia od XVI wieku nasze miasto stało się, obok Świdnicy i Wrocławia, najważniejszym centrum przemysłu żelaznego na Dolnym Śląsku i ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu.

Wystawa czynna będzie do 8 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group