Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystąpił Kwartet Polski Deutcher Oper Berlin!

Środa, 17 sierpnia 2016, 11:39
Aktualizacja: 11:45
Autor: Robert Czepielewski
Region: Wystąpił Kwartet Polski Deutcher Oper Berlin!
Fot. Robert Czepielewski
Kolejny dzień Festivalu Dell Arte przyniósł tylko jedną imprezę, ale za to jaką! W Pałacu Wojanów odbył się koncert Kwartet Polski Deutcher Oper Berlin. Tworzą go muzycy, którzy na co dzień grają w jednej z najbardziej wyróżniających się orkiestr na świecie jaką jest orkiestra Deutcher Oper Berlin.

W skład kwartetu wchodzą: Tomasz Tomaszewski (I skrzypce), Piotr Prysiażnik (II skrzypce), Sebastian Sokół (altówka) i Dorota Imiełowska (wiolonczela). Warto wspomnieć, że prof. Tomasz Tomaszewski jest kapelmistrzem orkiestry Deutcher Oper Berlin.

Jeśli chodzi o Berlin, to jest to niesamowita sprawa ponieważ to miasto ma niesłychane szczęście do polskich koncertmistrzów i polskich muzyków. Przypomnę, że pierwszym polskim koncertmistrzem w Berlinie był Szymon Goldberg, a było to ponad 100 lat temu. Cieszę się, że do grona polskich koncertmistrzów w orkiestrach berlińskich dołączył pan prof. Tomasz Tomaszewski, który jest wybitnym skrzypkiem, koncertmistrzem i kameralistą. Stworzył kwartet, który mogliśmy dzisiaj wysłuchać – powiedział dyrektor artystyczny festiwalu Maestro Michał Maciaszczyk.

A program koncertu był wręcz fenomenalny. W pierwszej części muzycy zagrali Kwartet D-dur Op.3 zapomnianego polskiego kompozytora Ignacego Waghaltera, którego postać i tragiczne losy przybliżył publiczności prof. Tomasz Tomaszewski.

W części drugiej koncertu publiczność usłyszała Kwartet e-moll Giuseppe Verdiego oraz Italienische Serenade Hugo Wolfa.

Dzisiejszą gwiazdą festiwalu będzie Jacek Cygan, który w Artystycznej Stodole w Bukowcu o godz.19.30 przedstawi swój autorski program „Życie jest piosenką – wieczór piosenek Jacka Cygana przy stole w Bukowcu”. Jackowi Cyganowi towarzyszyć będą: Kamila Klimczak, Natalia Cepelik-Muianga, Mariusz Patyra, Mariusz Szaban i Kameleon Quintet pod dyrekcją Radosława Labakhuy i Artura Sekury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group