Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7541
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyśpiewali sukcesy w konkursie piosenki niemieckojęzycznej

Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:01
Autor: Org
Region: Wyśpiewali sukcesy w konkursie piosenki niemieckojęzycznej
Fot. Organizator
Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się konkurs piosenki niemieckojęzycznej dla szkół podstawowych. Do bitwy na głowy w piątkowy poranek (4.04) stanęli uczniowie z sześciu szkół powiatu jeleniogórskiego.

Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z: Kostrzycy, Mysłakowic, Miłkowa, Czernicy i Ściegien. Dzieci były oceniane w dwóch grupach (I-III – 11 występów) oraz (IV-VI – 10 występów). Wśród wykonawców z klas I-III pierwsze miejsce zdobył Kacper Wowk ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce. II miejsce przyznano Martynie Bieleckiej z SP w Kostrzycy, a III - Julii Wielebie i Natalii Köster z SP w Miłkowie. Wyróżnienia otrzymali: Julia Marciniak, Klaudia Żabińska (SP w Czernicy), Nissa Pasha i Jacek Niewiadomski (SP w Mysłakowicach) oraz Julia Sokół (SP w Kostrzycy).

W starszej grupie (IV- VI) zwyciężył Jakub Górecki z SP w Mysłakowicach. II miejsce zajęły Martyna Guzik i Ewelina Adamowicz (SP w Kostrzycy), a III– Nicole Köster i Anastazja La Rosa (SP w Miłkowie). Wyróżnienia odebrali: Natalia Gazdowicz i Wiktoria Niewodowska (SP w Sosnówce) oraz Aleksandra Nastaj i Ada Maczuga (SP w Ściegnach).

- Bardzo się cieszę, że w tym roku dopisała nam frekwencja i III konkurs mógł się odbyć – mówi Agnieszka Stępień, organizatorka. - Panowała bardzo miła atmosfera. Dziękuję również rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci. Uczniowie z klasy V i VI wspaniale się spisali pomagając mi przy organizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zgłoszą się również inne szkoły. Do wszystkich szkół była wysyłana informacja i szkoda, że nie biorą udziału w naszym konkursie. Już zapraszam na przyszły rok. Dziękuję sponsorom, którzy obdarowali nas bardzo fajnymi i przydatnymi nagrodami – dodała.

Nagrodami były MP4, słowniki multimedialne, słowniki, plansze, podręczniki i gadżety ufundowane przez sponsorów: Goete-Institut, Wydawnictwo Szkolne PWN i WSiP, Księgarnia Polanglo, Małgorzatę Leśną. Imprezę nagłaśniała Firma Kołbud- Kołtowski Leon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group