Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wysoki poziom nauczania przez OSK w Regionie Jeleniogórskim

Środa, 10 czerwca 2020, 14:15
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2020, 5:14
Autor: TS
Jelenia Góra: Wysoki poziom nauczania przez OSK w Regionie Jeleniogórskim
Fot. TS
Zdawalność w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, od lat jest jedną z najwyższych w Polsce, a w roku 2019 wg portalu rankomat.pl była najwyższa.

W roku 2020, po blisko dwóch miesiącach zawieszenia egzaminowania, przywrócono egzaminy 4 maja. Od tego dnia stopniowo zwiększaliśmy ich dzienną liczbę, zachowując przy tym wymagany reżim sanitarny. W miesiącu maju, przeprowadzono 1600 egzaminów teoretycznych oraz 1375 praktycznych.

Ogólna zdawalność w tym okresie wyniosła 59,7% odnośnie egzaminów praktycznych oraz 62,28% w zakresie teorii. Natomiast zdawalność egzaminów praktycznych na kategorię C wyniosła blisko 90%.

Na wyniki zdawalności największy wpływ mają Ośrodki Szkolenia Kierowców, tutaj możemy śmiało napisać, że te funkcjonujące na obszarze działania WORD Jelenia Góra, przygotowują najlepiej w Polsce. To podejście instruktorów, wykładowców z tych OSK powoduje łatwiejsze przyswajanie wiedzy przez kursantów oraz co ważne, opanowanie stresu który pojawia się przed oraz w trakcie egzaminu.

Doprowadza to do sytuacji, kiedy osoby zainteresowane kursem prawa jazdy oraz egzaminem w naszym ośrodku, przyjeżdżają z tak odległych miejscowości jak Szczecin czy Świnoujście. Liczną grupę kursantów podchodzących do egzaminów w WORD Jelenia Góra, stanowią osoby z terenu Wielkopolski oraz Lubuskiego.

Przekłada się to oczywiście na liczbę egzaminów przeprowadzanych rocznie w jeleniogórskim ośrodku, w roku 2019 łączna liczba egzaminów wyniosła 54566, co jest najwyższą ilością na Dolnym Śląsku, drugi w kolejności WORD Wrocław przeprowadził 49934 egzaminów. Warto przypomnieć, iż w roku 2018, WORD Jelenia Góra przeprowadził w sumie 48606 egzaminów. Zatem w roku 2019 zanotowano 12% wzrost egzaminów względem roku poprzedniego. Wpływ na tak znaczny wzrost miały przyjazdy kandydatów na kierowców właśnie z innych województw.

Pomimo zawirowań, liczymy na to, iż rok 2020 również będzie rokiem kolejnego wzrostu ilości egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, gdzie przy zachowaniu wysokiej jakości kształcenia kierowców przez OSK, zdawalność będzie równie satysfakcjonująca.

Dyrektor WORD Jelenia Góra Wojciech Leszczyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group