Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11642
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za znęcanie się nad psem

Wtorek, 29 października 2019, 11:04
Aktualizacja: Środa, 30 października 2019, 6:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyrok za znęcanie się nad psem
Fot. DIOZ
Epilog sądowy znalazła sprawa interwencji w sprawie zaniedbanego psa Marleya, jaką podjęli na Osiedlu Łomnickim wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze skazał Kamilę H., właścicielkę zwierzęcia na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności, z obowiązkiem wykonywania przez ten okres prac społecznych, a także orzekł przypadek psa, trzyletni zakaz posiadania wszelkich zwierząt, nawiązkę na rzecz Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w wysokości 5000 zł, a także koszty sądowe sięgające kilku tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Pies w dniu odbioru był skrajnie zaniedbany, miał rozpadającego się guza nowotworowego o wielkości melona, z którego sączyła się ropa – informują inspektorzy z DIOZ. - Skórę psa pokrywały liczne larwy much, bił od niego intensywny odór, a w jego skołtunionej sierści było ponad 3 kg odchodów. Nad zwierzęciem latały tabuny much, a dodatkowo Marley był wychudzony z głodu. Pomimo wielokrotnych interwencji Straży Miejskiej z Jeleniej Góry, w sytuacji konającego psa nic się nie zmieniało. Zrozpaczeni sąsiedzi postanowili poinformować nas. Podczas interwencji oprawczyni odmówiła leczenia psa, a na do widzenia trzasnęła drzwiami przed nosami inspektorów.
W toku całego procesu nie przyznawała się do winy, twierdziła, że regularnie dbała o psa, wyprowadzała go na spacery, a także trzymała na kanapie w domu. Pomimo tego, że fakt znęcania się nad tym psem był oczywisty, zdaniem prokuratury, a także władz Jeleniej Góry odbiór tego psa był niezasadny, a inspektor go ratujący po prostu ukradł konające zwierzę - twierdzą inspektorzy DIOZ. - To działanie prokuratury spowodowało, że prezes zarządu DIOZ Konrad Kuźmiński ma dwa zarzuty w związku z interwencją u Kamili H.,jeden z nich to kradzież Marleya, który został wyceniony na 501 zł, a drugi to naruszenie miru domowego oprawczyni - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
6
13%
Smuci
5
11%
Złości
34
72%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group