Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5913
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za morderstwo

Piątek, 18 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:25
Autor: Muzyczne Radio
   Na dwadzieścia pięć lat trafi za kratki mieszkaniec Bogatyni, Piotr F. który brutalne zabił pracownika firmy Provident w maju ubiegłego roku w Bogatyni. Wyrok wydał dzisiaj sąd okręgowy w Jeleniej Górze.

     Wspólnik mordercy, Sławomir P. wybronił się z zarzutu współudziału i został skazany na trzy lata sześć miesięcy za kradzież pieniędzy i zacieranie śladów.

     Sąd przyznał też żonie i dwóm synom zamordowanego sto tysięcy złotych zadośćuczynienia od mordercy. Czy jednak ten będzie w stanie kiedykolwiek zapłacić te pieniądze, skoro co najmniej dwadzieścia lat spędzi za kratami? Żona i matka zamordowanego gwałtownie zaprotestowały przeciwko ich zdaniem niesprawiedliwemu potraktowaniu drugiego z oskarżonych, który pomógł znieść żyjącego jeszcze mężczyznę do piwnicy zawiniętego w dywan.

     Sąd uzasadniał wyrok między innymi kompletnym brakiem racjonalności postępowania sprawców. Poszło bowiem o kilkadziesiąt złotych raty, którą miał odebrać zamordowany. Prokurator zapowiedział, że odwoła się do sądu apelacyjnego we Wrocławiu. Akt oskarżenia mówił bowiem o współudziale Sławomira P. w morderstwie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group