Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2149
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrok w sprawie "Bachusa"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:54
Autor: Muzyczne Radio
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze znalazła swój finał głośna niegdyś sprawa pobicia Ormian w restauracji Bachus w Karpaczu.

Przypomnijmy: wieczorem 2 października 1997 roku, do restauracji wtargnęła grupa 20 młodych mężczyzn, którzy rzucili się na biesiadujących Ormian. Jeden z nich zginął ugodzony nożem.

Na ławie oskarżonych zasiadło 5 osób. Sąd uznał winę tylko jednego z nich: Piotra Sz., którego skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia. Wyrok to 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Pozostali oskarżeni zostali uniewinnieni z powodu braku dostatecznych dowodów. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Klabanowicz - Ormianie niemal terroryzowali miasto i okolice. Napaść miała ich przestraszyć i być próbą odwetu. Jego organizator Piotr Sz. nie miał natomiast zamiaru zabicia obcokrajowców. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli, czego efektem był tragiczny finał bójki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Qba 18-10-2005 22:18
"skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia" - nie rozumiem. CZy to oznacza, że ten co bił to narażał swoje zdrowie lub życie? Jakiś nonsens. Piotr Sz. dostał karę za udział w bójce i tyle, a sędzia nazywa się Klebanowicz a nie Klabanowicz. Muzyczne Radio źle słuchało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group